Co stanie się z Twoją skórą jeśli zapomnisz o codziennym demakijażu

Codzienny demakijaż powinien być podstawą wieczornej rutyny. Naukowcy ostrzegają, co grozi kobietom, które zapominają o pielęgnacji skóry przed położeniem się do łóżka.

iStock_44370648_SMALL (1).jpg

Wszystkim kobietom demakijaż powinien kojarzyć się z rutynową czynnością, którą należy powtarzać wieczorem każdego dnia. Jednak wiele z nas zapomina, aby dokładnie oczyścić skórę, przed położeniem się spać. Zobacz, jak wpłynie na twoją skórę twarzy i szyi zapominanie o demakijażu!

Pominięcie wieczornego szczotkowania zębów jest zbyt łatwe, dlatego nikt o tym nie zapomina! Jednak demakijaż często jest czynnością, o której kobiety zapominają! Kładą się zatem do łóżka z kompletnym makijażem, a rano budzą się z opuchniętymi, posklejanymi oczami i przesuszoną cerą. Okazuje się, że niesie to za sobą ogromne konsekwencje! Dermatolodzy ostrzegają, że niewykonanie nawet minimum wieczornego demakijażu ma swoją cenę.

NATURALNA REGENERACJA 

Gdy zachodzi słońce, nowe komórki wchodzą do gry. Inaczej mówiąc jednym z najbardziej podstawowych problemów, które pojawiają się, jeśli nie oczyszczasz skóry z makijażu każdego wieczora, jest to, że skóra nie ma możliwości naturalnej regeneracji. Zastąpienie martwego naskórka jest utrudnione! Martwy naskórek gromadzi się, a skóra staje się przesuszona i narażona na szybsze starzenie.

WOLNE RODNIKI 

Nowy, naturalny naskórek jest uwięziony pomiędzy warstwą podkładu, brudu i kremu. Tutaj do gry wchodzą wolne rodniki, które odpowiedzialne są za powstawanie stresu oksydacyjnego, który uwielbia powodować przedwczesne starzenie się skóry. Kobiety, które nie dbają o codzienny demakijaż narażają się, na szybsze powstanie zmarszczek, wiotczenie policzków oraz problemy z elastycznością skóry szyi i dekoltu.

TRĄDZIK RÓŻOWATY

Brak demakijażu może powodować również pękanie naczynek oraz powstawanie wyprysków. Stąd bardzo bliska droga do trądziku różowatego. Jeśli nie pozbędziesz się nadmiernej ilości makijażu z oczu, możesz bardzo szybko doprowadzić do infekcji, ponieważ brud bardzo lubi osadzać się na tuszu do rzęs i w kącikach oczu.

Młode osoby mogą myć twarz zaledwie wodą, jednak dorosłym kobietom poleca się używanie płynów micelarnych, które nie są obciążone chemicznie. Należy pamiętać, że w każdym wieku należy wystrzegać się "zwykłego" mydła. Przesusza i podrażnia skórę, a także ułatwia przedostawanie się do niej alergenów.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Zosia Brzezicka , Czwartek 06.10.2016 (aktualizacja: 2016-10-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×