Dopasuj z nami kolor ubrania do odcienia skóry cz.1

Często zastanawiasz się w jakim kolorze jest Ci najlepiej? Za chwile podpowiemy Ci, jak idealnie dobrać kolor ubrań do Twojego odcienia skóry. Pamiętaj, że w tym przypadku można nieco naginać zasady. Jeśli kochasz kolor, który nie jest najlepszy dla Ciebie, nie rezygnuj z niego.

iStock-524550640.jpg

Przygotuj się do testu

Aby dowiedzieć się, jaki jest twój prawdziwy odcień skóry, musisz szukać nieco głębiej niż tylko na jej powierzchni. Podczas gdy kolor może się zmieniać pod wpływem ekspozycji na światło, nastroju, stanów chorobowych, takich jak trądzik różowaty, w rzeczywistości jest determinowany przez wewnętrzną warstwę skóry. To kolorowe zamieszanie powoduje, że tak często kobiety na całym świecie, nie potrafią dobrać odpowiedniego tonu podkładu i koloru ubrań.

Na początku upewnij się, że Twoja skóra jest czysta i wolna od wszelkich kosmetyków, które mogą mieć wpływ na wyniki. Jeśli przemyłaś twarz, odczekaj piętnaście/ trzydzieści minut, aż wszystkie zaczerwienienia powstałe pod wpływem wody, znikną. Upewnij się, że podczas badania pada na Ciebie światło naturalne.  Sztuczne oświetlenie może wpłynąć na ostateczny wybór odcienia.

Określ odcień

Najprostszym testem jest wykorzystanie białej kartki.  Przyłóż ją do twarzy i porównaj, jak Twoja skóra kontrastuje z papierem.  Jeśli wygląda żółtawo, zielonkawo lub jasnobrązowo wtedy wynik wskazuje na to, że Twoja skóra ma ciepły odcień. Jeśli zaś wygląda różowo lub niebieskawo masz zimny odcień skóry. Popielaty i szary świadczą o odcieniu naturalnym.  Ponieważ trądzik lub opalenizna mogą zaburzyć prawidłowy wynik testu, poproś znajomego, aby przyłożył kartkę do Twojego ucha. 

Istnieje jeszcze jeden sposób na sprawdzenie odcienia. Jak reaguje na słońce? Ludzie, którzy z mogą wystawiać się na długie godziny na słońcu to osoby, które są nosicielami ciepłego odcienia, jeśli zaś wciąż ulegają oparzeniom słonecznym i nie mogą wyjść z domu bez kremu z filtrem, posiadają zimny odcień.  

Kolory ubrań dla ciepłych odcieni skóry

Twój test wykazał, że jesteś właśnie w tej grupie? W takim razie dołączasz do Jessici Alby, Kim Kardashian oraz Beyonce. Najlepszymi kolorami dla Ciebie, są te bogate w naturalne refleksy. Na ciepłej stronie koła barw należy zwrócić szczególną uwagę na:

 • czerwony,
 • brzoskwiniowy,
 • bursztynowy, 
 • złoty,
 • żółty.


Co więcej, równie dobrze będziesz wyglądała w cieplejszych odcieniach kolorów chłodnych, czyli na przykład:

 • oliwkowy, 
 • fioletowo-czerwony,
 • kolor mchu. 

Neutralne kolory, które pasują do Ciebie najlepiej to:

 • capucciono, 
 • kremowy, 
 • szary. 

Unikaj kolorów chłodnych, ponieważ to one spowodują, że Twoja skóra będzie wyglądała niezdrowo i szaro. 

W następnej części artykułu dowiesz się, jakie kolory są najlepsze dla chłodnych i naturalnych odcieni skóry oraz  jakie kolory pasują do wszystkich.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Niedziela 24.09.2017 (aktualizacja: 2017-09-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×