Jamsu, czyli sensacyjny koreański trik urodowy

Kto by przypuszczał, że woda może być tajnym składnikiem, który utrzyma idealne pokrycie skóry makijażem przez cały dzień? Koreanki!

jamsujamsu.jpg

Wszystkie kobiety zdają sobie sprawę, że woda jest największym wrogiem makijażu, ale ten nowy koreański trend, jest tego całkowitym zaprzeczeniem. Według tajnego przepisu na kobiece piękno, miska z wodą w połączeniu z pudrem dla niemowląt może zdziałać cuda i sprawić, że skóra będzie idealnie matowa, a makijaż trwały. Przyjrzyjmy się zatem temu, co sprawia, że miska z wodą ma spełniać marzenia kobiet na całym świecie.

Według najnowszego trendu, twarz należy dokładnie pokryć pudrem dla niemowląt i dosłownie zanurkować twarzą w misce z wodą. Ten kosmetyczny trik zapoczątkowała co prawda japońska blogerka urodowa, ale następnie  przywędrował on do Korei, kiedy tamtejsza pogoda była naprawdę nie do zniesienia. Teraz dzięki sieci mnożących się filmów video, rozprzestrzenia się po całym świecie.

Użytkowniczki vlogów urodowych, które wypróbowały popularny trend uważany za koreański, otrzymały przeróżne efekty. Jedne z nich były bardzo niezadowolone, a inne wręcz skakały z radości po wykonanym zabiegu. Jego powodzenie do kwestia indywidualna. Komentatorki sugerują, aby zamiast pudru dla niemowląt, dla bezpieczeństwa używać pudru do twarzy. Według nich, dzięki temu twarz nie będzie się świeciła zbyt mocno.

Chcesz wypróbować ten zabieg w domu? Wystarczy:

1. Zaaplikować na skórę twarzy fluid matujący oraz korektor.

2. Pokryć twarz pudrem dla niemowląt/matującym do twarzy.

3. Zanurkować głową w misce z wodą na około 15-20 sekund.

Zobacz, w jaki sposób należy wykonywać poszczególne czynności:

Co sądzisz o tego typu eksperymentach? Naszym zdaniem należy podchodzić do nich rozważnie, aby nie pogorszyć stanu swojej cery!

Zdjęcie: facebook.com/today


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Czwartek 19.01.2017 (aktualizacja: 2017-01-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×