Te triki przedłużą okres przydatności twoich kosmetyków!

Specjalnie dla was przygotowałyśmy zestawienie 10 najciekawszych sposobów na przedłużenie używalności kosmetyków. Zobacz co zrobić, aby wyglądać jak księżniczka i zaoszczędzić pieniądze! Trzymaj się przewodnika, a z pewnością pokochasz te proste sposoby!

iStock_17867812_SMALL (1).jpg

Trwałość kosmetyków przedłużymy, przechowując je w ciemnym, suchym i chłodnym miejscu. Pod wpływem ciepła wiele z nich może stracić swoje pierwotne właściwości. Powinny być zatem chronione przed światłem nie tylko słonecznym, ale też tym sztucznym. Jeżeli musisz przechowywać swoje kosmetyki w łazience, znajdź dla nich miejsce na półce, którą można zamknąć. Częstym błędem popełnianym przez kobiety, prawdopodobnie ze względu na brak czasu, jest niedomykanie pudełek z kosmetykami. Ich szczelne zamykanie spowoduje, że nie utracą one swoich właściwości pod wpływem powietrza. Pamiętaj, aby wszystkie aplikatory, szczoteczki i pędzle co jakiś czas dezynfekować i czyścić.

CZAS OCHŁODZIĆ KLIMAT

Produkty takie jak szminki, ze względu na swoją długą datę ważności, często są zapominane przez kobiety. Wtedy, ze względu na różne temperatury, użycie ich po długim czasie, może zniszczyć makijaż. Przechowuj swoje ulubione kosmetyki w chłodnym i suchym miejscu, a będziesz mogła cieszyć się ich trwałością dłużej.

NA RATUNEK SUCHEJ MASKARZE

Zanurz swoją ulubioną, kończącą się maskarę z pozlepianym tuszem w gorącej wodzie. Po godzinie uzyskasz efekt, który spowoduje, że maskara nieznacznie się roztopi i będziesz mogła użyć jej jeszcze kilka razy.

LAKIER DO PAZNOKCI                       

Jeżeli twój lakier do paznokci stracił swoje właściwości, stał się ciągnący lub powoli zaczyna wysychać, wlej do niego odrobinę zmywacza do paznokci, wstaw butelkę do gorącej wody i odczekaj chwilę. Spowoduje to rozrzedzenie lakieru, który znowu idealnie pokryje twoje paznokcie. Sposobem na przedłużenie działania lakieru do paznokci jest przechowywanie go w lodówce. Chłodzenie i niska temperatura opóźnia reakcje chemiczne zachodzące w buteleczce.

OSTATNIE KROPLE PERFUM

Piękne zapachy ze swoich kończących się perfum wydobędziesz, przelewając ostatnie kropelki z buteleczki do bezzapachowego balsamu do ciała. Dokładnie wymieszaj zawartość i rozsmaruj balsam na ciele.

TAJEMNICZE BUTELECZKI

Kiedy czujesz, że twoje kosmetyki do nawilżania ciała zaczynają się kończyć, zawsze przecinaj plastikowe buteleczki. Z pewnością znajdziesz tam jeszcze dużo produktu do użycia, który jest schowany pod nakrętką lub w rogach opakowania.

PĘKAJĄCE PUDRY I CIENIE DO OCZU

Nie ma nic gorszego, niż otworzenie ulubionego pudru lub cieni do powiek i zorientowanie się, że przez przypadek pokruszyły się w torebce. Nie musi to oznaczać końca ich działania! Wystarczy dolać odrobinę spirytusu salicylowego i delikatnie wygładzić opuszkiem. 

Zdjęcie: iStock Dodał(a): Zosia Brzezicka , Środa 10.08.2016 (aktualizacja: 2016-08-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Ja już nie mam kłopot z marnowaniem np. tuszu. Mam zrobiony makijaż permanentny od biotekpolska.pl, Jednak ta porada o lakierze do paznokci nadal bardzo mi się przyda. Jakoś nie mogę przekonać się do hybryd ;)
Dodano: 2016-08-16 13:44:21 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×