Tymi sposobami zrobisz kreskę idealną!

Wiele z nas ma problem ze zrobieniem ładnej, prostej kreski na powiece. Oto triki, dzięki którym ni będzie to problemem!

kreska.jpg

Kropki

W robieniu kreski bardzo pomocne może okazać się zrobienie... kropek. Wystarczy, że na powiece postawisz eyelinerem kilka kropeczek w równej odległości, a następnie ostrożnie je połączysz. Powstanie wtedy prosta kreska, którą wystarczy pogrubić wedle uznania!

Stabilizacja ręki

Przy rysowaniu kreski należy pamiętać, aby ręka była stabilna. Najlepiej jest oprzeć łokieć na twardym podłożu, a dłoń o policzek i dopiero przejść do malowania linii.

Linia bazowa

Zacznij od zrobienia krótkiej ukośnej linii, zaczynającej się w zewnętrznym kąciku oka i skierowanej w stronę zewnętrznego końca brwi To samo zrób z drugim okiem. Upewnij się, że obie linie mają taką samą długość. Linia bazowa ułatwi Ci zrobienie takiej samej kreski na każdym oku.

Rysowanie „po linii rzęs”

Kreskę należy robić "po linii" rzęs. Jeżeli zobaczysz niewypełnioną lukę pomiędzy kreską a rzęsami, starannie zamaluj ją eyelinerem lub zwykłą czarną kredką do oczu.

Zobacz także: Jak optycznie powiększyć oczy za pomocą makijażu?


Unikaj pośpiechu

Pośpiech jest złym doradcą, w tym wypadku również! Namalowanie kreski w byle jaki sposób, wiąże się z poprawkami i demakijażem. Dlatego staraj się przyłożyć do jej malowania, a nie robić to "po łebkach".

Fot: Thinkstock

Zobacz też:Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Poniedziałek 01.08.2016 (aktualizacja: 2016-08-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×