Makijażowe triki na opryszczkę

Pojawiła się znienacka i popsuła humor przed ważnym wyjściem? Tak, mowa o opryszczce. Zapoznaj się z naszymi radami, jak najlepiej ją zakamuflować!

Makijażowe triki na opryszczkę

Makijażowe triki na opryszczkę


Opryszczka problem estetyczny, najczęściej pojawiający się w przed dzień ważnego wyjścia. Ale bez paniki! Zachowując odpowiednie kroki można ją skutecznie zatuszować.

Pierwsze symptomy jak lekkie ściągnięcie powierzchni ust i swędzenie powinny być ostrzeżeniem, że coś może tam się pojawić. Dlatego od razu reaguj przemywając skórę rozpuszczoną w wodzie Wit. C lub aspiryną. Następnie wklep odrobinę toniku i odsącz go chusteczką.

Kiedy problem jest mocno widoczny pomogą specjalne, cieliste plastry na opryszczkę dostępne w aptece. Nie dość, że leczą i koją, to można bez problemu nakładać na nie makijaż. Najlepiej po nałożeniu plastra jego powierzchnię i okolicę wyrównać korektorem w odcieniu dopasowanym do karnacji i dokładnie przypudrować.

Plaster zajmuje też powierzchnię ust, dlatego warto obrysować usta konturówką i wypełnić je trwalszą pomadką w odcieniu zbliżonym do czerwieni wargowej lub podkreślić mocniejszą tonacją, gdy wykonujemy makijaż wieczorowy.

Pamiętaj o higienicznym nakładaniu kosmetyków, bo bardzo łatwo o rozprowadzenie opryszczki na inne obszary twarzy. Dlatego przed makijażem dokładnie zdezynfekuj dłonie specjalnym preparatem lub spirytusem i staraj się nie nakładać kosmetyków bezpośrednio z opakowania na twarzy tylko nakładaj kosmetyk na dłoń i później za pomocą pędzelka aplikuj na twarz. Na koniec dokładnie umyj pędzle, a po ich osuszeniu należycie zdezynfekuj. 


Triki na opryszczkę

Ekspert MilionKobiet.pl
Aleksandra Jaśkowiec
EKSPERT URODY
Kosmeterii
Product Trainer marek: GOSH i ACE of FACE

Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 15.11.2013 (aktualizacja: 2013-11-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×