Manicure hybrydowy - jak go usunąć w domu?

Wiele kobiet myśląc o hybrydowym manicure obawia się, że w celu jego ściągnięcia będzie musiała ponownie udać się do kosmetyczki i dodatkowo płacić, jednak można go usunąć także w domu - zobacz jak!

Manicure hybrydowy - jak go usunąć w domu?

Manicure hybrydowy - jak go usunąć w domu?


Manicure hybrydowy cieszy się dużym zainteresowaniem szczególnie wśród kobiet, które nie mają czasu na częste malowanie paznokci, a za to są zdecydowane na swój ulubiony kolor, czy wzór. Ten manicure trzyma się ok. 2 tygodni, lecz i tutaj wiele zależy od stanu płytki paznokcia oraz jakości zastosowanych do jego wykonania produktów.

Hybrydowy manicure jest droższy od tradycyjnego i wiele kobiet zastanawia się nad jego wykonaniem ze względu na fakt, iż mówi się, że jego zdjęcie można wykonać tylko u kosmetyczki za dodatkową opłatą, lecz jak się okazuje, istnieją także sposoby na jego usunięcie w domu!

Będziecie do tego potrzebowały acetonu w czystej postaci, lub zmywacza, który będzie go zawierał. Najpierw użyjcie gruboziarnistego pilnika, którym delikatnie zeszlifujcie płytkę, aby lakier był bardziej podatny na działanie środka. Skórki wokół paznokci warto zabezpieczyć za pomocą oliwki. W pierwszej wersji możecie do miseczki nalać acetonu lub zmywacza i zanurzyć w nim całe paznokcie. Czas tego zabiegu będzie wynosił około 10 minut i warto zaznaczyć, że lakier może nie odejść całkowicie, lecz zmięknie i wtedy to możemy powtórzyć zmywanie, a potem po delikatnym podważeniu drewnianym patyczkiem, powinnyśmy się pozbyć tej ozdoby paznokcia. Użycie zmywacza, a nie bezpośrednio acetonu wydłuży czas trwania zabiegu.

Manicure hybrydowy - jak go usunąć w domu?

Manicure hybrydowy - jak go usunąć w domu?


W drugiej wersji procesu zmywania manicure hybrydowego używa się płatków kosmetycznych i folii. Płatki należy nasączyć acetonem, lub zmywaczem, przyłożyć do paznokci i każdego z osobna owinąć folią.

Musimy pamiętać, że po takim zabiegu skóra wokół paznokci i sama płytka są mocno przesuszone, więc warto zastosować odżywki, oliwki na paznokcie oraz kremy do rąk.

Wiele kobiet ucieka się do zdzierania manicure bez zastosowania żadnego środka, co zdecydowanie mocniej niszczy płytkę, a ponadto mogą na niej pojawić się nierówności wynikające z ubytków, które powstały na skutek odrywania lakieru.

A Wy jak sobie radzicie z usunięciem manicure hybrydowego?

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 05.03.2014 (aktualizacja: 2014-03-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×