Masz problem z zadartymi skórkami na paznokciach? Oto skuteczny sposób

Zadarte skórki nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale także bolą i przeszkadzają w funkcjonowaniu. Mamy dla was skuteczny sposób, który pomoże wam uporać się z tym problemem.

zadarte skórki2.jpg

Masz problem z zadartymi skórkami na paznokciach? Oto skuteczny sposób

Pielęgnacja dłoni to jedna z ważniejszych rzeczy. Ta część naszego ciała jest chyba najbardziej narażona na urazy i "złe traktowanie", dlatego często borykamy się z różnymi problemami.

Bardzo wiele ludzi przy pierwszym spotkaniu zwraca uwagę na dłonie drugiej osoby. Jeśli są one schludne i zadbane od razu zyskujemy przychylność. Bardzo często, choć nie zdajemy sobie z tego sprawy, podczas rozmowy kwalifikacyjnej rozmówca zwraca uwagę na ten aspekt naszego wyglądu i na jego podstawie wysuwa pewne wnioski.

Takie argumenty jednoznacznie przemawiają za tym, że o dłonie powinno się dbać i poświęcić im czas na odpowiednią pielęgnację. Oprócz tego, że oczywiście powinny być one czyste i odpowiednio nawilżone, także obszar wokół paznokci powinien wyglądać schludnie i estetycznie.

Zobacz też: JAK DBAĆ O DŁONIE ZIMĄ? 

Jedną z takich uciążliwych rzeczy, z którą zmaga się wiele osób są z pewnością zadarte skórki wokół paznokci. Nie tylko wyglądają one nieestetycznie, ale przede wszystkim często bolą i mogą przeszkadzać w normalnym funkcjonowaniu.

zadarte skórki.jpg

Zadbaj o dłonie, gdyż są Twoją wizytówką

W sklepach można dostać specjalistyczne odżywki, które mają za zadanie pomóc nam uporać się z tym problemem, jednak nie wszystkie są skuteczne i przede wszystkim - nie są tanie.

Dobrą i sprawdzoną odżywkę, która poradzi sobie z zadartymi skórkami można przygotować samemu w domu. Jej skład będzie dla nas w pełni znany, a cena z pewnością nie uderzy nas mocno po kieszeni. Oto recepta na regenerującą odżywkę do paznokci.

SKŁADNIKI:

10 łyżeczek oliwy z pestek winogron
3 krople olejku eukaliptusowego
2 krople olejku miętowego

Całą mieszankę należy podgrzać i nakładać za pomocą pipety na płytkę paznokcia oraz podrażniony obszar wokół niej i delikatnie, ale dokładnie wmasowywać.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Niedziela 15.02.2015 (aktualizacja: 2015-02-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×