Mężczyźni coraz częściej korzystają z gabinetów medycyny estetycznej

Czyżby czasy, kiedy to mężczyźni uważali, że kosmetyki i zabiegi upiększające to domena kobiet odchodziły w zapomnienie? Sprawdźcie, co mówią najnowsze wyniki badań.

Mężczyźni coraz częściej korzystają z gabinetów medycyny estetycznej

Pomimo tego, że w Polsce nadal to panie stanowią największą ilość pacjentek gabinetów medycyny estetycznej, w bardzo szybkim tempie wzrasta liczba panów, którzy korzystają z zabiegów upiększających. Okazuje się, że już co 5 mężczyzna jest klientem gabinetów. Panowie wydają tam od 1 do 2,5 tys. złotych. 

Lekarze potwierdzają tendencję do wzrostu tego zjawiska: Mężczyzna w gabinecie medycyny estetycznej? To niemal codzienny obrazek: młodsi zgłaszają się głownie na leczenie trądziku, starsi najczęściej decydują się na zabiegi z wykorzystaniem botoksu - wyjaśnia. dr Andrzej Ignaciuk, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. 

Zobaczcie także: ZAMROŹ SWOJE ZMARSZCZKI!

Skuteczny zabieg


Panowie nie przychodzą do gabinetu zrelaksować się, poprawić urodę tylko przede wszystkim po to, by rozwiązać problem. Zapisują się do lekarza, a fakt, że przyjmuje on w gabinecie kosmetycznym lub SPA ma mniejsze znaczenie- mówi dr Agnieszka Krawczyk z gabinetu medycyny estetycznej Ambasada Urody. - Leczenie łysienia osoczem bogatopłytkowym lub nadpotliwości toksyną botulinową (botoksem) to najczęstsze problemy, z którymi zmagają się panowie. Im mniej zabiegów pomoże rozwiązać ich problem, tym lepiej - dodaje dr Krawczyk. Wiek najliczniejszej grupy pacjentów waha się od 35 do 50 lat. Wśród nich są przedstawiciele niemal wszystkich zawodów. Na ogół panowie do gabinetów trafiają za radą żony, partnerki lub… mamy. Czasem pomocny jest także Internet.   

Polakom coraz bliżej do Włochów?


Fakt, że Polacy coraz chętniej korzystają z zabiegów medycyny estetycznej nie dziwi Dominika Śliwowskiego, członka zarządu ITP SA, spółki będącej jednym z liderów polskiego rynku medycyny estetycznej. - To trend światowy. We Włoszech mężczyźni stanowią już 30 proc. klientów gabinetów medycyny estetycznej. W Polsce świadomość także się zmienia, ale mamy jeszcze kilka lat do nadrobienia - ocenia.
Patrząc na to, jak szybko przybywa klientów gabinetów medycyny estetycznej i na to, że już teraz na zabiegi wydajemy blisko miliard złotych rocznie, mamy wręcz pewność, że niebawem nadrobimy wszelkie zaległości.

Zobaczcie także: JAK POPRAWIĆ WYGLĄD SKÓRY W DELIKATNYCH OBSZARACH? ZNAMY SEKRET!

Spójrzmy na statystyki


Jak wynika z badania TNS Polska na zlecenie Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor w ciągu najbliższych 12 miesięcy zabiegowi medycyny estetycznej planuje się poddać ponad 500 tys. Polaków. Zdaniem ekspertów liczba ta może być nawet wyższa, bo nie lubimy otwarcie mówić o poprawianiu urody. Wolimy przekonywać, że to zasługa "dobrych genów".   
Zainteresowanie kuracjami upiększającymi jest trendy na całym świecie. Ze Statystyk Międzynarodowego Towarzystwa Estetycznej Chirurgii Plastycznej (ISAPS) wynika, że w 2013 roku wykonano 5 145 189 zabiegów z wykorzystaniem botoksu. Kolejnymi najczęściej wykonywanymi zabiegami były: laserowe usuwanie owłosienia, wypełnienia oraz nieinwazyjne odmładzanie twarzy. 


A wy myślicie nad skorzystaniem z zabiegu upiększającego, czy może macie go już za sobą? Zobaczcie także: Źródło: Mat. prasowe/ MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 30.07.2015 (aktualizacja: 2015-07-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×