Mity o pielęgnacji twarzy

Nie wierzycie w działanie kremów pod oczy? Używacie mocno wysuszających kremów do cery tłustej,a Wasza cera nadal się błyszczy? Zapoznajcie się z najbardziej popularnymi mitami o pielęgnacji twarzy, które dla Was przygotowałyśmy!

Mity o pielęgnacji twarzy

Mity o pielęgnacji twarzy


W luźnych kobiecych rozmowach często pojawiają się kwestie sporne, które zazwyczaj są wynikiem mitów krążących na temat pielęgnacji ciała. 

Jakie mity występują najczęściej? Jednym z mitów jest brak możliwości ćwiczenia twarzy-oczywiście, że jest to możliwe! Poprzez ćwiczenia poruszające mięśnie znajdujące się na twarzy, rozluźnia się tkanka łączna, co sprawia, że mięśnie wracają na swoje pierwotne miejsce, a skóra wydaje się młodsza!

Drugim, najczęściej występującym mitem jest brak wiary w działanie kremów pod oczy. Wiele osób uważa, że kremy pod oczy są wymysłem producentów i tak naprawdę niczym się nie różnią od kremów pod oczy. Otóż nic bardziej mylnego! Skóra pod oczami jest cieńsza, bardziej sucha i podatna na zmiany. Kremy pod oczy charakteryzują się mniejszymi cząsteczkami aktywnymi, dzięki czemu lepiej przedostają się przez pory. 

Trzecim, bardzo częstym mitem jest unikanie olejków do tłustej skóry- nic bardziej mylnego! Jeżeli używamy kosmetyków ściągających i wysuszających skórę, nasze gruczoły produkują jeszcze więcej sebum, aby wyrównać poziom naturalnej ochrony. Stosując olejki, skóra nie musi sama wytwarzać łoju. Niewskazane są tylko oleje mineralne, ponieważ zatykają pory.

Myślisz, że skóra jest uzależniona od mocniejszego kremu? To kolejny mit! Nasza skóra czerpie z kremu to czego potrzebuje i nie ma w tym nic z uzależnienia. Jeżeli jednak zaprzestaniemy odpowiednią pielęgnację, może to spowodować pogorszenie jej kondycji.

Uważasz, że jesteś za młoda na krem i zaczniesz się tym martwić dopiero w wieku swojej starszej siostry, czy mamy? Nic bardziej mylnego. Nasza skóra jest narażona na wiele czynników pogarszających jej stan: stres, promienie UV, palenie papierosów, nieodpowiednia dieta to tylko niektóre z nich. Geny nie dadzą sobie z tym rady. Na początek warto sięgnąć choćby po delikatne kremy nawilżające, lub żele, które będą chroniły naszą skórę przed szkodliwymi czynnikami. 

Odrzuć mity i już dzisiaj zacznij prawidłowo dbać o swoją skórę!


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ThinkstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 10.10.2013 (aktualizacja: 2013-10-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×