Moda na grzywki

Jak co roku sezon letni obfituje w bardzo odważne stylizacje, zarówno na wybiegach u słynnych projektantów, jak i na naszych ulicach. Luźna atmosfera, słońce, odpoczynek – to sprzyja decyzjom dotyczącym zmiany swojego wizerunku. Nawet osoby, które zapuszczają swoje włosy bądź nie są przekonane do zmiany, mogą dość mocno odmienić się poprzez… grzywkę.

Moda na grzywki

Moda na grzywkiWedług mnie grzywka jest takim elementem stylizacji, który potrafi dodać charakteru całej fryzurze, zupełnie ją odmienić, wyrównać rysy twarzy i zrównoważyć jej kształt.

Odpowiednio dobrana grzywka może zmniejszyć zbyt szerokie czoło, wyszczuplić twarz, odwrócić uwagę od długiego nosa bądź podkreślić piękne oczy. I tak na przykład okrągłą twarz można wyszczuplić długą, asymetryczną grzywką łączącą się z długością włosów, a pociągłą buzię zrównoważymy geometryczną, prostą grzywką opadającą na całe czoło. To oczywiście pewne wytyczne, które dzięki wiedzy i doświadczeniu modyfikuje doświadczony stylista, gdyż nie zawsze struktura włosa czy sposób porastania głowy umożliwiają zastosowanie się do ogólnych zasad.

Ostrzyżenie grzywki nie jest prostą sprawą i absolutnie nie powinniśmy same się za to zabierać. Choć pokutuje przekonanie, że grzywka szybko odrasta, wyprowadzenie odpowiedniego kształtu może zająć nawet kilka miesięcy. A ponieważ grzywka jest elementem fryzury współgrającym (bądź nie!) z twarzą, ma istotne znaczenie przy ocenianiu ogólnej fryzury.

Co roku grzywki są nieodłącznym elementem fryzur. Były, są i na pewno będą modne. Jak zawsze jest jakiś dominujący trend, ale przecież cała zabawa polega na tym, by umieć modyfikować modę na własne potrzeby.

W tym sezonie styliści propagują krótkie grzywki. Taka forma bardzo odmładza i dodaje lekkości fryzurze. Nie jest jednak odpowiednia dla wszystkich kształtów twarzy – na przykład kwadratowe i prostokątne buzie powinny zrezygnować z takiej propozycji. Natomiast ciekawą alternatywą są także kolorowe długie grzywy, opadające na oczy. Taki trend był już modny kilka lat temu – kontrastowe refleksy na grzywkach, w tym sezonie paleta barw zwiększyła się do zieleni, morskich turkusów czy pastelowych fioletów. Takie koloryzacje najlepiej wyglądają na prostych, lśniących włosach. Według mnie osoby z kręconymi włosami powinny zrezygnować z grzywki – ta bowiem będzie zawsze układała się w swój sposób.

Olga Sobocińska

Ekspert MilionKobiet.pl
Olga Sobocińska
Główna Stylistka Fryzur KMS California w Polsce

Przeczytaj również:

Myj włosy z głową

Łojotokowe zapalenie skóry

Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Poniedziałek 16.07.2012 (aktualizacja: 2012-07-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Malibu89
nosiłam grzywkę przez ponad 21 lat aż w końcu zdecydowałam się ją zapuścić i nie żałuję czasem za nią tęsknie ale jest już bardzo długa i nie zamierzam do niej wracac
Dodano: 2012-07-25 16:53:14 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×