Moda na wysoko upięte włosy

Sezon wiosna/lato 2013 będzie bogaty w różne rozwiązania stylizacyjne. Przy pytaniu, czy będą modne wysoko upięte włosy, należy rozgraniczyć pewne kwestie. Nieco inaczej będziemy nosić włosy przy fryzurach dziennych, a nieco inaczej przy fryzurach wieczorowych.

Moda na wysoko upięte włosy

Moda na wysoko upięte włosy
Na początek skupmy się na fryzurze dziennej. Wiosna to okres, kiedy budzimy się do życia po zimie, więc zaczynamy manifestować to ubiorem i uczesaniem. W bieżącym sezonie rządzić będą lekkie, dynamiczne, nieco "pastelowe" stylizacje, dużo tapirowań i plecionek połączonych ze sobą.

Klasyczny ponytail doskonały do wieczorowej stylizacji w przypadku fryzury dziennej warto wykonać nieco niedbale – to sprawi, że fryzura będzie lekka. W przypadku fryzury wieczorowej sugerowałbym bardziej wygładzony wariant w stylu hiszpańskim i w tym przypadku podtapirowany kucyk owijamy wokół i upinamy wsuwkami.

Kliknij i poznaj modne fryzury ślubne na 2013 rok!

Przy tego rodzaju uczesaniach bardzo pomocny będzie dobry lakier, który nie obciąży zbytnio włosów, lecz doda im tekstury. To banalnie proste, ale jednocześnie niesamowicie efektowne i eleganckie. Wiosna 2013 to również powrót do lat 70. – dużo zwiewnych form. Nie można zapomnieć, że wiosną królują rozpuszczone włosy o miękkich liniach. Kolejnym elementem, który się pojawi, są grube opaski do włosów połączone z tapirowaniem "na bombkę" oraz długie, lekkie grzywy.

Kliknij i poznaj sposoby na objętość twojej fryzury!


W przypadku fryzur wieczorowych poza tym o czym wspomniałem wcześniej modny będzie styl pin-up girl pomieszany ze średniowiecznymi rogalami zawijanymi z tapirowanych włosów, ale jest to nieco trudniejsze w wykonaniu, więc skupiam się głównie na fryzurze dziennej. Dodatkową wskazówką jak uzyskać większą objętość i strukturę w przypadku włosów delikatnych będzie użycie szamponu i odżywki na objętość oraz pianki z tej samej serii. Tak przygotowane włosy należy wysuszyć suszarką. Jest to konieczne, ponieważ większość produktów tego typu aktywuje się pod wpływem ciepła z suszarki.

Tak przygotowane włosy należy związać gumką kilkakrotnie, tak aby wszystkie włosy były poprzeplatane. Po pewnym czasie wystarczy zdjąć gumkę i uzyskamy "pogniecione loki", które możemy upinać w dowolny sposób. Podsumowując, wiosną nosimy lekkie fryzury o miękkich liniach. Dużo tekstury i objętości. Jedyne, co nas ogranicza, to wyobraźnia.


ID galerii:1166

Piotr Oszust.jpg

Ekspert MilionKobiet.pl
Piotr Oszust
Stylista GOLDWELL, salon Montownia Fryzur Genus-e z Lublina
Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Poniedziałek 18.03.2013 (aktualizacja: 2013-03-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×