Modny odcień białego blondu

Jak uzyskać w domu modny teraz odcień blond – biały? Proszę o poradę.

Modny odcień białego blondu

Modny odcień białego blonduTen tak bardzo modny teraz odcień białego blondu jest obarczony wieloma konsekwencjami, które mogą się pojawić w przypadku: nieprofesjonalnego wykonania, niezastosowania się do zasad rozjaśniania włosów, niewłaściwych stężeń produktów i czasu trzymania mieszanki rozjaśniającej na głowie. Dlatego zanim odpowiem na pytanie, opiszę jak w salonie fryzjerskim uzyskuje się ten kolor.

Kliknij i poznaj fryzury, które cię wyszczuplą

Przede wszystkim diagnoza naturalnego koloru włosów. Jeśli są zbyt ciemne, dojście do białej głowy mocno uwrażliwi ich kondycję. Może doprowadzić nawet do ich kruszenia się, dlatego nie róbmy się na ten odcień za wszelką cenę! Kiedy ustalam z klientką tak jasny kolor blondu, moim pierwszym pytaniem jest (jeśli ciężko to ocenić) czy włosy były już kiedyś koloryzowane. Włos naturalny zdecydowanie łatwiej daje się rozjaśnić niż ten, który był już poddany koloryzacji. Zawsze przed przystąpieniem do rozjaśniania wykonuję pasemko próbne rozjaśnienia, które pokaże mi, jak szybko kolor schodzi i czy schodzi równo na całej długości włosa.

Jeśli pasemko wskazuje na to, że możemy sobie pozwolić na tak mocny zabieg, jakim jest dekoloryzacja (ponieważ tylko dekoloryzacja z użyciem rozjaśniacza może dać nam na głowie podkład idealny do uzyskania białego koloru włosów), robimy to. Rozjaśnienie włosów do białego efektu za pomocą farby jest niemal niemożliwe. Tylko bardzo jasne, naturalne włosy mają szansę osiągnąć chłodny jasny blond przy użyciu farby, ponieważ efekt takiej koloryzacji jest uzależniony od naturalnego pigmentu włosów. Farba rozjaśnia pigment o kilka poziomów, ale go całkowicie nie eliminuje z włosa, co ma wpływ na efekt końcowy. Rozjaśniacz eliminuje pigment całkowicie i daje szansę na biały odcień.

Zobacz ozdoby do włosów, którymi zachwycisz wszystkich!

Najważniejsze, żeby pamiętać, że jeśli włosy były już rozjaśniane i przyjdzie ochota na dodatkowe rozjaśnienie, to jeśli nie będzie to zabieg ratujący życie, nie róbcie tego. Włosy zwyczajnie mogą tego nie wytrzymać. Kiedy dekoloryzacja jest przeprowadzona pomyślnie, należy nałożyć na tak rozjaśnione włosy dodatkowy produkt, który da im odcień biały. Służą do tego różnego rodzaju tonery. Posiadają one delikatny skład, najczęściej kwaśne pH, dzięki czemu nie będą dodatkowo obciążać kondycji włosów.

Mój cały opis wskazuje na to, że jest to ciężkie zadanie i nawet wielu fryzjerów podczas dekoloryzacji niszczy klientkom włosy. Dlatego oceniam, że nie powinno się porywać na taki efekt metodami domowymi. Włosy są ładne nie tylko dzięki temu, że ich kolor jest wyraźny, ale też dlatego, że są zdrowe i błyszczące.

Na koniec dorzucę, że jeśli już zdecydujecie się na taki zabieg, nie myjcie przed nim głowy nawet 3-4 dni.

Więcej na temat modnych fryzur znajdziesz tutaj!

Styliści zachęcają do eksperymentowania z nowymi fryzurami, zwłaszcza z krótkimi cięciami. Znakomicie podkreślają one kształt twarzy, a nawet mogą wykreować Twój zupełnie nowy wizerunek!

ID galerii:640


Krzysztof KuleszaEkspert MilionKobiet.pl
Krzysztof Kulesza
Stylista KMS California, salon Hair Definition Studio by Kulesza z Wrocławia

Fot. Inga ChawaDodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Wtorek 15.01.2013 (aktualizacja: 2013-01-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
debora99999999
Najgorszy w takim kolorze jest odrost. Trzeba farbować co 3 tygodnie, więc wizyta u fryzjera jest niewykluczona. Razem z moją fryzjerką z In Harmony stwierdziłyśmy, że nie ma co niszczyć moich włosów bardziej i poczekałam aż będę mieć lekki odrost. Pani Kasia zrobiła mi ładną aureolę. I teraz chodzę do niej co 1,5 miesiąca żeby odświeżyć kolor na długości.
Dodano: 2017-02-16 12:00:11 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×