Mowa skóry

Często jest tak, że próbujemy różnych kosmetyków, które przynoszą znikome rezultaty w pielęgnacji skóry. Zobaczcie, o czym świadczą sygnały, które daje nam nasza skóra.

Mowa skóry

Mowa skóry


Często jest tak, że na naszej skórze pojawiają się oznaki skutecznie utrudniające nasze funkcjonowanie. Jest to niewątpliwie wynik nieodpowiedniej pielęgnacji, lecz czasem może to być też skutek zmian, które zachodzą w naszym organizmie. Zobacz, co skóra mówi o stanie zdrowia.

Swędzenie


Czasem skóra może być najzwyczajniej przesuszona chociażby przez wpływ czynników atmosferycznych, a wtedy wystarczą odpowiednie balsamy do ciała, ewentualnie zwrócenie uwagi, czy przypadkiem nie jesteśmy uczuleni na jakieś detergenty, czy pożywienie. Kiedy uczucie swędzenia nie ustępuje pomimo zastosowania wielu rozwiązań, warto zwrócić się z tym problemem do lekarza, gdyż może być to symptom choroby, jaką jest neurodermit, czyli zakłócenie pracy układu nerwowego spowodowane silnymi emocjami. Zacznij od wizyty o dermatologa, który ewentualnie przepisze odpowiednie leki.

Pajączki


Kiedy na Twojej skórze pojawiają się pajączki, jest to oznaka pogorszenia stanu ścian naczyń krwionośnych. Jeżeli do tego dochodzi ciężkość nóg oraz ich opuchlizna, jest to oznaka problemów z krążeniem krwi, z czym niezwłocznie należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu.

Mowa skóry

Mowa skóry


Suchość i szorstkość

Może być to znak, że jesteś na coś uczulona, lecz jest to również symptom przewlekłego zapalenia wątroby, które potrafi przez długi czas nie dawać żadnych oznak. Kiedy te objawy przedłużają się w czasie, warto zwrócić się do lekarza pierwszego kontaktu, który oceni, do jakiego specjalisty dalej powinniśmy się skierować, lub jakie badania wykonać. Przy szorstkiej i suchej skórze unikaj obcisłych ubrań oraz tych wykonanych z np. wełny, gdyż to będzie powodowało swędzenie skóry.

Rumieniec

Jeżeli na twarzy tylko czasem pojawia się zaczerwienienie, to nie jest to zła reakcja. Jeśli jednak rumieńce na policzkach, nosie, brodzie i dekolcie stale Ci towarzyszą, to może być to oznaka trądziku różowatego, a do oznak dojdą jeszcze krostki. Z pomocą przyjdzie nam dermatolog, który oceni, czy jest to właśnie trądzik, czy może winne są hormony, a może drobnoustroje, którymi się zaraziliśmy. Przy tych problemach warto korzystać z kosmetyków przeznaczonych do cery naczynkowej.


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 17.12.2013 (aktualizacja: 2013-12-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Magnolia01
Jezeli mamy iść w dermokosmetyki to polecam dla wrażliwej skóry. Dermika Pharmatherapy to seria łącząca farmację z kosmetologią. Kosmetyki Dermika Pharmatherapy są efektem wieloletniej pracy laboratorium Dermika nad wykorzystaniem aktywnych baz, które swoją budową odzwierciedlają struktury lipidowe warstwy rogowej naskórka. Dzięki tej własności doskonale się do niej dopasowują i są z nią w pełnej biozgodności. Wśród kosmetyków Dermika Pharmatherapy wyróżniamy cztery linie przeznaczone do pielęgnacji różnych typów cery. Linia HYDRATIC to gama kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry wrażliwej oraz skłonnej do alergii.
Dodano: 2013-12-22 10:15:09 Zgłoś nadużycie
kantonka
Warto zainwestować w dermokosmetyki które takich skórnych niespodzianek (raczej) nie sprawiają :) np. koreańskie serum z Beautikon.com
Dodano: 2013-12-19 12:03:38 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×