Na piękne oczy

Zadbaj o nie tak, by stały się największym atutem twojej urody. Przedstawiamy najlepsze triki i najnowsze zabiegi na superrzęsy.

Na piękne oczy

Czarujące spojrzenie to równie ważny atrybut kobiecości jak zmysłowe usta. Cóż, kiedy nawet najpiękniejsze oczy nigdy nie są tak idealne, żebyśmy nie chciały ich jeszcze upiększać. A najlepszą oprawą dla oka są zalotne rzęsy i regularne brwi.

Rzęsy długie i gęste

Każde oko można powiększyć za pomocą makijażowych sztuczek i wystylizować maskarą. Nie obawiaj się krótkich rzęs: nigdy dotąd ich wydłużenie nie było tak łatwe jak dziś. Do dyspozycji masz bowiem wyspecjalizowane maskary, które w mig poprawią ich wygląd, a na specjalne okazje nadadzą im mocny, teatralny wyraz. Zanim jednak pociągniesz rzęsy tuszem, zastosuj ulubiony trik makijażystów: podkręć rzęsy zalotką. Daje to efekt świeżego spojrzenia i powiększa oko. Zrób to tak: uchwyć górne rzęsy zalotką i przytrzymaj 2-3 sekundy. Gdy się uniosą, możesz je malować (nigdy nie modeluj rzęs po wytuszowaniu). Malując rzęsy, często robimy to niestarannie, przez co nie osiągamy najlepszego efektu. Zawsze ustawiaj szczoteczkę tuż przy nasadzie rzęs i prowadź ją płynnym ruchem. Drugą warstwę tuszu nakładaj po chwili, gdy dobrze wyschnie pierwsza. Stylizując rzęsy za pomocą maskary,  możesz też przedłużyć linię rzęs, nadając im delikatny kształt migdału. Użyj triku: począwszy od jednej trzeciej długości oka, prowadź szczoteczkę ukośnie, kierując rzęsy w stronę zewnętrznego kącika.

Liczy się kształt brwi

Wizażyści są zgodni – najładniej wyglądają łuki brwiowe wymodelowane zgodnie z naturalnym kształtem oka. W tej dziedzinie nie warto więc ulegać krótkotrwałym modom, np. na misternie wyskubane, cieniutkie paski. Choć regulowanie brwi wydaje się banalnie proste, wymaga wprawy. Jeśli więc nie jesteś pewna swych umiejętności, najpierw wybierz się do kosmetyczki. Innym rozwiązaniem jest wizyta w browbarze. To miejsce, gdzie stylistka brwi perfekcyjnie dobierze ci kształt łuków do rysów twarzy i wydepiluje je woskiem. Potem staraj się utrzymać linię nadaną brwiom, usuwając zbędne, odrastające włoski za pomocą pęsety. Jeśli twoje brwi są z natury niesforne, przeczesuj je szczoteczką i wygładzaj żelem stylizującym (do kupienia np. w komplecie z cieniami do brwi).  

Pielęgnacja od A do Z

■ Im gładsza okolica oczu, tym młodziej wygląda twarz.  Dlatego podstawą pielęgnacji jest zawsze krem pod oczy z filtrem SPF 15. Zapobiega on szybszemu pojawianiu się zmarszczek pod wpływem promieniowania UV. Intensywnego nawilżacza powinna regularnie używać już dwudziestolatka. A około trzydziestki włączamy do pielęgnacji krem pod oczy anti-aging (np. z retinolem, kwasem hialuronowym).  

■ Jeśli twoją zmorą są cienie pod oczami lub zmarszczki, sięgnij po masujący roll-on. Będzie pobudzać mikrokrążenie i "zagłaskiwać" linie mimiczne – tzw. śmieszki.  

■ Masz zastrzeżenia do własnych rzęs? Poddaj je wzmacniającej terapii. Zapomnij o olejku rycynowym. Świat podbijają odżywki z nanopeptydami i witaminami, po których odradzają się piękne rzęsy. Takie serum nakłada się na linię rzęs.


Tekst: Jolanta Markowska-Grodecka

Przeczytaj również:

Światowe spa

Słodkosłone domowe SPA

Glinka do zadań specjalnych