Najczęstsze błędy przy regulacji brwi

Najczęstsze błędy przy regulacji brwi

Najczęstsze błędy przy regulacji brwi


Nie da się ukryć, że brwi tak jak reszta owłosienia naszego ciała po prostu się rozrasta, dlatego też musimy nam nią panować. Te krzaczaste stwarzają przede wszystkim nieestetyczne efekt na twarzy, a także dodają srogości naszemu wyrazowi. Zastanawiacie się, jaki kształt brwi jest najbardziej odpowiedni? Odpowiedź jest prosta - najbardziej zbliżony do naturalnego! Zobaczcie jednak, jakich błędów unikać w czasie ich usuwania, aby ten zabieg nie wyszedł nam na złe.

Przede wszystkim pamiętajmy, że przez słowo "regulacja" nie rozumie się drastycznego skrócenia lub zwężenia łuku brwiowego, co kobiety bardzo często czynią. Wyrywając zbyt dużą ilość włosków musimy być świadome, że te będą jakiś czas odrastały, a nie ma nic gorszego jak widok króciutkich włosków sprawiających wrażenie zaniedbania, a te nowe często odrastają w innym kierunku. Ponadto skrócenie łuku brwiowego dodaje nam zarówno komicznego, jak też czasem groźnego wyrazu twarzy. Nadmierne skrócenie, czy to zwężenie łuku brwiowego czasem wynika z przyjętego planu, a czasem jest wynikiem braku umiejętności odpowiedniej korekcji - jeszcze jeden włosek, jeszcze jeden i jeszcze, aż praktycznie nie mamy czego już wyrywać i efekt nie spełnia naszych oczekiwań. Aby być pewnymi kształtu, który chcemy uzyskać, warto go wcześniej zaznaczyć białą kredką.

Najczęstsze błędy przy regulacji brwi

Najczęstsze błędy przy regulacji brwi


Podobnie rzecz się ma w przypadku skracania brwi poprzez ich obcinanie. Otóż właśnie wtedy włoski zaczynają rosnąć szybciej, są twardsze, rozkrzaczają się i mamy z nimi jeszcze większy problem.

Metod regulacji brwi jest wiele, lecz zdecydowany prym wiedzie wyrywanie ich za pomocą pęsety. Kobiety bardzo często narzekają na ból z tym związany. Można go jednak zniwelować wyrywając brwi energicznym ruchem zgodnie z kierunkiem ich wzrostu chwytając włoski jak najbliżej skóry.

Wiele kobiet reguluje brwi za pomocą kredek, lecz tutaj też należy uważać, ponieważ kreski narysowane zbyt mocno oraz za daleko wyglądają karykaturalnie. Oczywiście znajdziemy takie na pokazach mody, ale te wydarzenia rządzą się swoimi prawami i nie możemy bezkrytycznie inspirować się na nich.

Zobaczcie też gwiazdy, które nie boją się pokazać bez makijażu. Jak oceniacie ich brwi?
Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 01.07.2014 (aktualizacja: 2014-07-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Fiszka
Zdecydowanie wolę makijaż permanentny brwi - nie muszę się już przejmować tym, że są za cienkie i prawie ich nie widać. Zrobiłam go sobie u pana Krzysztofa w Vici Clinic w Krakowie na ul. św. Sebastiana. Świetna sprawa - moje twarz nabrała wyrazu, a ja już nie muszę codziennie męczyć się z kredką.
Dodano: 2017-07-30 20:46:41 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ja już nie popełniam takich błędów bo wzięłam się na sposób i mam makijaż permanentny brwi. Super wygląda. Pani Aleksandra Górecka, która mi go wykonywała bardzo profesjonalnie do mnie podeszła i wykonała zabieg prawie bezboleśnie.
Dodano: 2014-08-16 14:22:04 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ja dbam o brwi szczególnie, bo mam gęste i wiem jak to jest kiepsko wyregulować ; / codziennie biorę suplementy diety (horsetail forte, przy okazji wzmacnia mi paznokcie ;) ) i smaruję je takim specjalnym kremem regenerującym od l'biotici. Dzięki temu nawet jak trochę popsuję to szybko odrastają :) a jak większe wyjście dodaję kredkę do oczu, najprostszą, od bella za 7zł :)
Dodano: 2014-07-03 20:52:19 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×