Najczęstsze błędy w myciu włosów

Zastanawiasz się dlaczego Twoje włosy są łamliwe, matowe i nie stanowią ozdoby? Być może jest to wynik ich złego mycia. Przedstawiamy najczęściej popełniane błędy

Najczęstsze błędy w myciu włosów

Najczęstsze błędy w myciu włosów


Wydaje Ci się, że mycie włosów, to tylko rutynowa czynność, którą możesz wykonywać bez zastanowienia i która nie ma większego wpływu na Twoje włosy oprócz tego, że stają się czystsze? Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że kobiety popełniają wiele błędów przy myciu włosów, przez co ich jakość spada.

Pierwszym błędem jest mycie włosów zbyt ciepłą wodą. To właśnie po niej nasze włosy stają się łamliwe i matowe. Jest to wynikiem tego, że pod wpływem wysokiej temperatury łuska włosa ulega otwarciu, przez co ten matowieje. Najlepiej jest myć włosy letnią wodą, lub chociaż na koniec opłukać je strumieniem letniej wody, co sprawi zamknięcie łuski włosa, co z kolei przyczyni się do tego, aby włosy pozostały lśniące.

Nie zapominajmy też o dokładnym spłukiwaniu kosmetyków, których używamy. Stwierdzenie, że "co za dużo, to niezdrowo" jest tutaj jak najbardziej odpowiednie! Szampon najpierw nałóżmy na dłonie, a dopiero potem rozmieszajmy go z odrobiną wody i nałóżmy na włosy. Szampon spłukujmy do momentu, aż nasze włosy staną się gładkie i śliskie.

Najczęstsze błędy w myciu włosów

Najczęstsze błędy w myciu włosów


Jeżeli nasze włosy myjemy codziennie, warto do tego używać lekkich kosmetyków, które je po prostu odświeżą. Poza tym miejmy na uwadze, że każdy jest indywidualnością również pod względem potrzeb włosów, dlatego także szampon powinien być dobrany dla każdego osobno. Zasada jednego szamponu dla wszystkich domowników zupełnie się nie sprawdza.

Mycie włosów powinno się odbywać w pozycji pionowej zaczynając od skroni i stopniowo przechodząc do tyłu głowy. Mycie w odwrotnym kierunku przyczynia się do zwiększenia ich poplątania, a co za tym idzie - występują większe problemy z ich rozczesaniem.

Włosy nie lubią też szarpania. Podczas ich mycia pamiętajmy, abyśmy je po prostu przegarniały, natomiast po jego zakończeniu rozczesujmy je grzebieniem z grubymi zębami. Ważne jest też czesanie włosów zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, a nie pod włos.

Kolejną czynnością związaną z myciem włosów, która fatalnie wpływa na ich kondycję jest ich mocne pocieranie. Zbyt mocne tarcie ręcznikiem po skórze głowy w celu szybszego wysuszenia po myciu powoduje ich łamliwość, szorstkość, zmatowienie. Nadmiar wody powinniśmy wygniatać miękkim ręcznikiem (można np. papierowym), lecz zapomnijmy o mocnym tarciu!


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 21.11.2013 (aktualizacja: 2013-11-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×