Najmodniejsze fryzury na lato

Jakie fryzury będą modne podczas tegorocznego lata radzi Ekspert MilionKobiet.pl: Olga Sobocińska, Główna Stylistka Fryzur KMS California w Polsce.

fryzury na lato

Lato zawsze rządzi się własnymi prawami. Wówczas najchętniej poddajemy się modzie i obowiązującym trendom. Właśnie latem nawet najbardziej konserwatywni pod względem mody klienci salonów fryzjerskich zgadzają się na odrobinę szaleństwa. Latem szalejemy Drogie Panie!

Długie włosy tego lata będą już same w sobie wielkim hitem. Latem będą albo gładko związane w kitek (koniecznie: ozdobna gumka, szeroka obręcz podtrzymująca upięcie lub owinięcie kosmyka włosów wokół gumki). Innym pożądanym stylem jest upięcie mocno nażelowanych włosów (imitacja mokrych włosów) w koka bogato przyozdobionego biżuterią do włosów. Taka mokra stylizacja, w postaci rozpuszczonych włosów, powinna być także elementem naszego wakacyjnego wyglądu. Jeśli lubimy rozpuszczone włosy – koniecznie "uczesane wiatrem" z zaznaczonym przedziałkiem pośrodku bądź po boku głowy. Nadal brylują warkocze i plecionki oraz skręcone na przeróżny sposób kosmyki włosów upięte w dowolny sposób.

Posiadaczki półdługich włosów, które chcą ciekawie i modnie wyglądać tego lata, powinny także zaopatrzyć się w dobry żel do włosów, który nada ich włosom mokry wygląd. Wyseparowane, grube pasma mokrych włosów, muśnięte żelem, zaczesane do tyłu, dają fantastyczny efekt. To trend nie tylko dla młodych! Przy takiej fryzurze nie możemy mieć odrostów. I raczej nie stosujmy tego zabiegu na włosach siwych – będą po prostu wyglądały jak brudne. Półdługie modne fryzury to nadal boby – ale zmodyfikowane, na przykład bardzo krótkimi grzywkami bądź odmienione niespotykanym kolorem.

W krótkich fryzurach robimy krótkie grzywki! Im krótsze, tym lepsze! A dla najbardziej odważnych (i tych o pięknych rysach twarzy!) – fryzura Sinead O’Connor z czasów jej największej popularności.  Oczywiście uzupełnieniem wszystkich wyżej opisanych fryzur jest odpowiednia koloryzacja. To, co nas wyróżni, to pastelowe barwy bobów (lekkie róże i seledyny, nieśmiały fiolet, stłumiona szarość – koniecznie zapytaj fryzjera, jak uzyskać taki efekt).

Ponownie wracają do łask nordyckie blondy, białe, platynowe odcienie. Taka koloryzacja może być niebezpieczna dla naszych włosów o ile zrobimy ją nieumiejętnie. Nie proponuję więc domowej roboty. Jeśli blondy, to tylko u fryzjera!
Nadal króluje koloryzacja ombre, czyli jaśniejsze końcówki. Ale śmiało możemy ją modyfikować, barwiąc rozjaśnione końce na różne, nawet najbardziej zwariowane kolory.

Ale jak zwykle i nieustannie dodaję – modne włosy to przede wszystkim zadbane włosy. Drogie Panie – szalejcie z kolorem, poddajcie się fantazji, ale zawsze miejcie najlepsze kosmetyki do włosów, szczególnie w porze gorącego słońca i morskiej bryzy.

Olga Sobocińska

Ekspert MilionKobiet.pl

Olga Sobocińska

Główna Stylistka Fryzur KMS California w Polsce


Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Środa 20.06.2012 (aktualizacja: 2012-06-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
olinkaa24
ja wiąże włosy w kucyk lub warkocz :)
Dodano: 2012-06-20 19:57:29 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×