Najmodniejsze fryzury na wiosnę

Jakie fryzury będą modne podczas nadchodzącej wiosny radzi Olga Sobocińska, Główna Stylistka Fryzur KMS California w Polsce.

fryzury na wiosnę

Wiosna to czas nieoczekiwanych zmian, moich ukochanych metamorfoz, to pora roku sprzyjająca odważnym decyzjom. To także doskonały czas na radykalne zmiany. Drogie Panie, jak szaleć, to wiosną!

Posiadaczki długich włosów mają duże pole do popisu: Temat przewodni: wariacje na temat fal. Fale, loki, loczki. Przedziałek pośrodku, a uformowane w dłoniach fale okalają policzki. Nie odbijamy włosów od nasady – fale twórzmy od połowy długości. Jeśli przedziałek zrobimy na boku, to pełniejszą stronę podepnijmy spinkami. Duże spinki są bardzo trendy. Możemy także dodać za pomocą karbownicy tekstury na samych końcach. Innym ciekawym trendem są fryzury typu Brigitte Bardot. Kupujemy szczotkę do tapirowania, rozpylamy dobry produkt odbijający włosy od nasady i unosimy włosy na koronie. To ciekawa propozycja dla osób z okrągłymi i kwadratowymi kształtami twarzy.

Jeśli chodzi o fryzury średniej długości, możemy nadal cieszyć się nieśmiertelnymi bobami, ale w wersji new look. 90 proc. moich klientek mówi, że ma płaską głowę z tyłu. Nieważne, ile jest przesady w tym twierdzeniu, bob zawsze doda nam objętości na części potylicznej. Dlatego jest nieśmiertelny. Aby nie było nudno, zmienia się odrobinę. W tym sezonie cieniujemy go i wygniatamy w sposób lekki, niezobowiązujący.

Ciekawym stylem, idealnym dla zapracowanych, są "mokre koczki". Najistotniejszą zasadą przy ich tworzeniu jest użycie dobrych żeli nadających mokry efekt. Najlepiej tuż po myciu. Ten ascetyczny styl wykreujemy w kilka minut. Nie bójmy się także innych mokrych stylizacji. Całkiem niedawno można było trzymać się zasady "out of bed", teraz bezkarnie może nam przyświecać myśl "out of bath".

I jeszcze jeden trend, który odwiecznie mnie fascynował: afro powraca! To niesamowicie widowiskowy styl, idealnie komponujący się z elementami mody barwnych lat 70. Odważne krótkie fryzury – mało ich w tym sezonie, ale jak już są, to bardzo wyraziste. Jeśli chcemy dosłownie interpretować nadchodzące trendy, to skracamy maksymalnie grzywki (czyli odmładzamy się) lub długie włosy stawiamy na baczność.

Krótkie fryzury fantastycznie wpasowują się w nadchodzącą modę – o ile będą mocno rockowe, wystylizowane.
Także kolor jest iście wiosenny. "Zielono mi!" – chciałoby się wykrzyczeć! Tak, tak. Oto nowy trend nie tylko dla najmłodszych: zielenie, seledyny, oliwki, niebieskie. Ciekawa interpretacja natury. Tryumfalnie i bardzo pewnie wracają też refleksy czerwone i pomarańczowe, które na pewno będą pasować do reszty stylizacji. Dla chłodnych typów urody idealne będą szarości i biele. Ale pamiętajcie – same nie eksperymentujcie z kolorem. Nie opłaca się!
Dla mniej odważnych – beże. Neutralne, praktycznie dla każdej z nas. Dlatego tak bardzo nie mogę się doczekać wiosny. I wszystkie moje klientki też!

Olga Sobocińska

Ekspert MilionKobiet.pl: Olga Sobocińska
Główna Stylistka Fryzur KMS California w PolscePrzeczytaj również:

Puszyste? Naturalnie! 

Zapleć sobie warkocz

Najmodniejsze fryzury sezonu

Dodał(a): Emilia Czaczkowska , Poniedziałek 05.03.2012 (aktualizacja: 2012-03-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×