Nie rób tego kupując kosmetyki

Z Twojej kosmetyczki wysypują się produkty, z których nie korzystasz? Prawdopodobnie przy ich wyborze popełniłaś któryś z błędów, które przedstawiamy. Zapraszamy do lektury.

Nie rób tego kupując kosmetyki

Nie rób tego kupując kosmetyki


Która z kobiet nie lubi robić zakupów, a szczególnie tych kosmetycznych? Czasem robimy je z powodu uzupełnienia braków, a czasem dla poprawy nastroju. Często jednak zdarza się, że później nie korzystamy z zakupionych produktów. Z czego to wynika? Okazuje się, że popełniamy kilka błędów. 

Przede wszystkim bardzo często testujemy nowe odcienie kosmetyków przy sklepowym oświetleniu, które nie oddaje prawdziwych kolorów. Warto zatem przed dokonaniem zakupu wyjść na światło dzienne i tam określić, czy aby na pewno kolor nam odpowiada, aby potem nie było zaskoczenia.

Często zapominam też  o zmianie pór roku. Zdarza się to szczególnie podczas wybierania podkładu, czy kremu do twarzy. Należy pamiętać, że w lecie odcień naszej skóry jest ciemniejszy pomimo ochrony przeciwsłonecznej, którą stosujemy. Wybierając ten sam kolor fluidu, co kilka tygodni wcześniej, narażamy się na nieestetyczne różnice pomiędzy skórą twarzy i szyi. Podobnie rzecz się ma z kremami. Nie możemy sobie pozwolić na rutynę. Skóra potrzebuje różnych składników w zależności od pory roku. Miejmy na uwadze, że jesień i zima, to czas szczególnego nawilżania i odżywiania skóry.

Nie rób tego kupując kosmetyki

Nie rób tego kupując kosmetyki


Przed dokonaniem zakupu warto też przeczytać skład kosmetyku. Pamiętajmy aby unikać parabenów, ropy naftowej, butylenu, glikoli propylenowych, silikonów, czy innych składników, o których wiemy, że powodują u nas podrażnienia, ponieważ po wystąpieniu niepożądanych reakcji, nowy kosmetyk zaraz pójdzie w odstawkę.

Zdarzyło się Wam, że wychodziłyście z perfumerii pewne, że odkryłyście swój nowy zapach, a w domu okazało się, że nie spełnia Waszych oczekiwań? Prawdopodobnie i przy wyborze perfum pokierowałyście się impulsem. Aby dobrze rozpoznać woń, należy odczekać co najmniej kilka minut od aplikacji przed ostateczną decyzją o dokonaniu zakupu konkretnego, nowego zapachu, gdyż woń przechodzi przez kilka etapów. 

Jednym z podstawowych błędów popełnianych przy wyborze kosmetyków jest też fakt, że nie jesteśmy świadome, czy tego tak naprawdę potrzebujemy. Warto przed wyjściem do sklepu przejrzeć swoją kosmetyczkę i zorientować się co musimy zakupić, aby nie okazało się tylko dodatkowym produktem w łazience, który będzie nam robił bałagan. 

Złapałyście się na tym, że postępujecie podobnie? Może najwyższy czas to zmienić. 


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: thinkstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 28.11.2013 (aktualizacja: 2013-11-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×