Odmień swoje długie włosy na wiosnę

Mam długie włosy i chciałabym poddać je metamorfozie na wiosnę. Szukam krótkiej, nowoczesnej fryzury, która będzie pasować dla osób z okrągłą twarzą.

Odmień swoje długie włosy na wiosnę

Odmień swoje długie włosy na wiosnę


Właściwie dobrana fryzura spełnia bardzo ważną funkcję. Jej zadaniem jest ukryć niedoskonałości i wydobyć nasze atuty. Dlatego tak ważne jest, by fryzura była dobrana odpowiednio dla twojego kształtu twarzy.

Twarz okrągłą charakteryzuje szeroka forma, a jej cechy charakterystyczne to pełne policzki, niezbyt wysokie czoło i zaokrąglona mała broda. Fryzura dla okrągłej twarzy ma za zadanie wizualnie wyszczuplić oraz wywoływać wrażenie wydłużenia twarzy.

Kliknij i poznaj modne fryzury ślubne na 2013 rok!

Cięcie powinno być zdecydowane i mocno cieniowane, najlepiej bez grzywki, a włosy powinny zostać wystrzępione w okolicach kości policzkowych. Nie zalecam fryzur kończących się na linii żuchwy i z podkręconymi końcówkami – zaokrąglają one rysy twarzy. Najszerszą częścią twarzy okrągłej są policzki, dlatego też należy unikać "objętości" fryzury w tych okolicach. Proste włosy, które będą lekko opadać na policzki, wizualnie ją wydłużą.

Kliknij i poznaj sposoby na zwiększenie objętości swojej fryzury!

Okrągłej twarzy proponowałabym modne w tym sezonie długie, skręcone pasma i asymetryczne cięcia. Najbardziej korzystną długością będzie ta sięgająca nieco poza linię kości policzkowych, maksymalnie do linii ust. Preferowałbym jednak długie pasma podkreślone skrętem. Przy twarzy okrągłej nie zalecałbym pełnych, ciężkich grzywek i fryzur gładko zaczesanych do tyłu. Jeśli grzywka, to koniecznie asymetryczna.
Dariusz Degowski

Ekspert MilionKobiet.pl
Dariusz Degowski
mistrz Europy, brązowy medalista mistrzostw świata
Stylista GOLDWELL, Salon Fryzjerstwa Artystycznego Dariusz Degowski z Gdańska

Fot. Łukasz Ostalski


Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Wtorek 16.04.2013 (aktualizacja: 2013-04-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
debora99999999
Jak dla mnie na wiosnę króluje blond, sama zrobiłam w In Harmony aureolę. Włosy wydają się lżejsze, błyszczą w słońcu i przede wszystkim są zdrowe!
Dodano: 2017-04-24 14:49:16 Zgłoś nadużycie