Olejek rycynowy na rozstępy - czy jest skuteczny?

Czy stosowanie olejku rycynowego na rozstępy ma sens? I czy można stosować go w ciąży? Sprawdź!

olejekgirlmainmain.jpg

Olejek rycynowy to jedno z najlepszych, naturalnych rozwiązań na wiele problemów skórnych. Systematyczne używanie olejku może skutkować nawet całkowitym wyleczeniem wielu problemów, takich jak: egzemy, trądzik, wysypki, liszaj, infekcje i blizny, np. potrądzikowe. 

Specyficzne działanie olejek wykazuje również w starciu z rozstępami. A te nie są przecież najprostsze do zwalczenia. Nawet kosmetyki drogeryjne lub apteczne często nie radzą sobie z tymi wyjątkowo głębokimi i dużymi rozstępami. Czy zatem naturalna substancja jaką jest olejek rycynowy da radę? To zależy. 


Kilka słów o rozstępach... 

Rozstępy to poziome linie na skórze, które choć można uznawać za swego rodzaju blizny, to niestety nie można ich zupełnie usunąć, ale można znacząco zredukować ich widoczność.

Po pierwsze pamiętajmy, że rozstępy powstają na skutek różnych sytuacji. Najczęściej w wieku dojrzewania, gdy nasze ciało rośnie w szybkim tempie i skóra "nie nadąża" z tempem wzrostu organizmu. Rozstępy pojawiają się także, gdy przybieramy na wadze oraz w związku z tym - w ciąży. Rozstępy najczęściej występują na brzuchu, pośladkach, na dole pleców, na udach, na brzuchu oraz na piersiach. 

Jak im przeciwdziałać? Nie ma niestety na to jednej, doskonałej metody. Gdy jesteśmy w ciąży, już od początku poleca się kobietom stosowanie oliwy z oliwek na brzuch i inne zagrożone ich pojawieniem się miejsca na ciele, aby rozstępom zapobiec, ale, o ile jednym taka metoda pomoże, o tyle inne kobiety, ze względu na swoje indywidualne cechy, mogą poczuć się oszukane - całą ciążę będą się smarować wszelkiego typu oliwkami, a rozstępy i tak się u nich pojawią. Czy można jednak zredukować widoczność rozstępów? Można i do tego przyda nam się właśnie olejek rycynowy!Olejek rycynowy a rozstępy 

Rozstępy możemy potraktować olejkiem rycynowym, pamiętajmy tylko, że olej zadziała najlepiej, gdy będzie stosowany systematycznie, najlepiej codziennie (a jeśli czas nam na to pozwala - dwa razy dziennie), a także, gdy zastosujemy go odpowiednio wcześnie - tuż po pojawieniu się rozstępów, gdy mają jeszcze różową barwę. Gdy rozstępy staną się białe, wtedy będzie nam je o wiele trudniej usunąć, jakimikolwiek metodami! 

Olejek rycynowy można też stosować w trakcie ciąży, jednak tylko zewnętrznie! Stosowany na skórę nie powinien oddziaływać na zdrowie malucha w brzuchu mamy, jednak pamiętajmy, aby w trakcie ciąży go nie spożywać - bo to może znacznie przyspieszyć poród.

zdjęcie: iStock

Zobacz też:  


Dodał(a): Natalia Fijał , Czwartek 09.02.2017 (aktualizacja: 2017-02-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Sniezka
Widziałam efekty tych zabiegów w Vici Clinic i niedawno sama się zdecydowałam :) Nie było to zbyt komfortowe, ale rozstępy bardzo zbladły, a skóra w tych miejscach jest wyraźnie ujędrniona.
Dodano: 2017-07-30 16:10:28 Zgłoś nadużycie
Anonim
Używam oleju rycynowego i kremu nano one, efekt był bardzo dobry. Szybko przytyłam, ale nie od ciazy tylko ze względu na to, że dużo jadłam i rozstępy mi się pojawiły. Szybko zareagowałam i nie mam nimi oszpeconego ciała. Olejek i ten krem zdali egzamin.
Dodano: 2017-05-10 08:15:12 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×