Owocowe kuracje domowej roboty

Lato rozpoczęło się na dobre, a wraz z nim możemy do woli przebierać w świeżych owocach. Sprawdź, jak własnoręcznie zrobić owocowe kosmetyki!

Owocowe kuracje domowej roboty

Owocowe kuracje domowej roboty

Truskawki, czereśnie, arbuzy - to jedne z niewielu owoców na które trwa sezon. Można się nimi objadać, ale również wykorzystać do zabiegów kosmetycznych. Nie tylko świetnie nawilżą i odżywią naszą skórę na wakacje, ale też doskonale poradzą sobie z niedoskonałościami. 

Zobacz, jak je przygotować:


Maseczka truskawkowa

Rozgnieć widelcem 4 truskawki i nałóż na 20 min na twarz. Te słodkie owoce zawierają dużo witaminy C, która odżywi naszą cerę.

Maseczka arbuzowa

Nie tylko znakomicie smakują, ale również doskonale nawilżają. Kawałki arbuza połóż na twarz i trzymaj ok.15 min. Po zdjęciu cera będzie niezwykle promienna.

Owocowe kuracje domowej roboty

Owocowe kuracje domowej robotyOkłady z czereśni na sińce pod oczami


Na noc zalewamy szypułki od czereśni zimną wodą. Rano gotujemy przez 10 min. Następnie maczamy waciki w wywarze i kładziemy pod oczy.

Tonik jabłkowy


Obierz trzy jabłka. Następnie skórkę zalej gorącą wodą i odstaw na dwa dni. Po tym okresie stosuj przygotowany napar w celu oczyszczenia twarzy. Pamiętaj tylko, że jest to naturalny kosmetyk, więc jego data ważności, to zaledwie kilka dni.

Bananowa maska dla stóp

Dojrzałego banana mieszamy z 3 łyżeczkami serka homogenizowanego i nakładamy na stopy. Po 15 minutach zmywamy. Stopy będą gładkie i nawilżone.

Źródło: MilionKobiet

Foto: Thinkstock
Dodał(a): Magdalena Tokarczyk , Poniedziałek 24.06.2013 (aktualizacja: 2013-06-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×