Peelingi do cery naczynkowej

Zobacz, jakie peelingi możesz zastosować do cery naczynkowej.

peeling-do-cery-naczynkowej.jpgPeeling jest doskonałym sposobem na poprawę kondycji cery i poprawę humoru! Pozwól sobie na chwilę odprężenia. Dzięki takiemu zabiegowi twoja cera powinna być gładsza i bardziej odświeżona. Efekty będzie widać gołym okiem. Taki zabieg, w domu czy w salonie kosmetycznym możesz wykonać nawet jeśli masz cerę naczynkową, która z reguły sprawia więcej problemów. 

 Zobacz także: Cera naczynkowa, czyli jaka? Ogólna charakterystyka

Zobacz, jakie peelingi możesz zastosować do cery naczynkowej. Przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące każdego z nich. 

1. PEELING ENZYMATYCZNY

Peeling enzymatyczny jest jednym z najbezpieczniejszych i najdelikatniejszych peelingów, dlatego możesz go zastosować nawet wtedy, jeśli masz bardzo wrażliwą cerę. 

NA CZYM POLEGA: Działanie peelingu enzymatyczego polega na tym, że zawarte w nim enzymy rozpuszczają martwy naskórek i zastępują nowym, świeżym. Nie trzeba pocierać, ani wcierać peelingu w skórę, co byłoby niewskazane dla osób z cerą naczynkową. Delikatną warstwę, jakby kremową, po prostu nakłada się na skórę i czeka kilka minut.

CENY: Peeling enzymatyczny możesz wykonać nawet w domu, ich ceny nie są wysokie, zaczynają się od 9 złotych.  

Zobacz także: Domowe maseczki do cery naczynkowej

2. PEELING KAWITACYJNY 

Peeling kawitacyjny to bardzo delikatna i bezbolesna metoda, polecana także osobom z bardzo wrażliwą cerą.  Trudno będzie wam go wykonać w domu, gdyż wymagany jest do tego specjalny sprzęt. Dlatego raczej jesteście skazane na wizytę w salonie kosmetycznym, jeśli zdecydujecie się na ten rodzaj peelingu. 

NA CZYM POLEGA: Peeling kawitacyjny polega na oczyszczaniu skóry za pomocą specjalnej głowicy emitującej ultradźwięki czy fale dźwiękowe, które są niesłyszalne dla naszych uszu. Pod wpływem fali, wyrzucane są na powierzchnię skóry zanieczyszczenia. Za sprawą kilku takich zabiegów (jeden trwa ok. 45 min.) efekty powinny być widoczne gołym okiem. 

CENY: Peeling kawitacyjny w salonie kosmetycznym kosztuje ok. 50 zł (na twarz), ale ceny mogą się różnić. Wiele salonów proponuje dodatkowo specjalne kremy, a wtedy - cena rośnie. 

3. PEELING migdałowy

Peeling migdałowy to zabieg, który także możesz wykonać w salonie kosmetycznym, gdyż do jego wykonania potrzebny jest kwas migdałowy, który ciężko byłoby kupić na własną rękę. Metoda polecana jest osobom o cerze problematycznej, dlatego możesz ją zastosować nawet jeśli masz delikatną i bardzo wrażliwą cerę naczynkową. Zabieg powinien przywrócić koloryt skóry i pobudzić ją do regeneracji. 

NA CZYM POLEGA: Peeling migdałowy polega na złuszczaniu zrogowaciałej skóry kwasem migdałowym. 

CENA: Jeden zabieg kosztuje ok. 80-100 zł, ale dla lepszego efektu lepiej wykonać ich kilka. 

Zobacz także: Jaki olej wybrać do cery naczynkowej?

4. PEELING DOMOWY

Cera naczynkowa nie lubi gruboziarnistych peelingów, dlatego nawet jeśli widziałaś wiele ciekawych pomysłów, jak zrobić peeling w domu, pamiętajcie, że nie każdy nadaje się do waszego typu cery. My polecamy peeling z twarożkiem, miodem i cukrem, który dzięki temu, że jest delikatny, nie powinien podrażnić waszej skóry. 

PRZYGOTOWANIE: Wymieszaj dużą łyżkę białego serka wiejskiego z łyżką cukru (brązowego lub zwykłego) i łyżeczką miodu. Pozostaw na chwilę, żeby składniki się połączyły i by cukier stał się miękki. Nałóż peeling na twarz (możesz go delikatnie wmasować), zmyj go wodą po 10 minutach.     Źródło: MilionKobiet.pl
    Foto: Shutterstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Czwartek 03.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×