Pielęgnacja nóg w chłodne dni

Wydaje Ci się, że skoro jesienią i zimą mniej odsłaniamy nogi, to nie potrzebują one specjalnej pielęgnacji? Nic bardziej mylnego! Przedstawiamy Wam sposoby pielęgnacji nóg w chłodne dni.

Pielęgnacja nóg w chłodne dni

Pielęgnacja nóg w chłodne dni


Skóra nóg także jesienią i zimą jest narażona na szkodliwe czynniki, które powodują wysuszenie, szorstkość naskórka. Warto zatem zadbać o nogi także w chłodniejsze dni. Przedstawiamy Wam kilka sposobów na pielęgnację skóry nóg.

Przede wszystkim nawilżenie! Zimne powietrze na zewnątrz, jak też ciepłe i suche w ogrzewanych pomieszczeniach niezwykle wysusza naskórek. Sprawdzą się kremy na bazie oliwki. Zwróćmy szczególną uwagę na łydki, które ulegają największemu przesuszeniu i mogą wymagać nawilżenia nawet kilka razy dziennie.

Piękno skóry pochodzi z wnętrza, zatem nie zapominajmy o prawidłowej diecie, która zapewni skórze wiele składników odżywczych, albowiem to właśnie w chłodni dni wzrasta na nie zapotrzebowanie. Spożywajmy szczególnie dużo warzyw, owoców, błonnika i przede wszystkim wody!

Pielęgnacja nóg w chłodne dni

Pielęgnacja nóg w chłodne dni


W chłodne dni skóra ma duży kontakt z ubraniem, zatem przy jego wyborze zwracajmy uwagę na to, czy tkanina, z której jest wykonany pozwoli naszej skórze oddychać i nie będzie powodował dużego tarcia.

Najbardziej szkodliwe zimą jest suche powietrze, które towarzyszy nam w pomieszczeniach, dlatego też warto sięgnąć po specjalne nawilżacze powietrza, które stworzą odpowiednio wilgotną atmosferę, która poprawie także funkcjonowanie dróg oddechowych.

Nie zapominajmy też o ruchu! Wydawać by się mogło, że pogoda za oknem nie sprzyja uprawianiu sportów, lecz nie zapominajmy o zimowych dyscyplinach! Łyżwiarstwo, narciarstwo klasyczne doskonale kształtuje nasze nogi!


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock




Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 10.10.2013 (aktualizacja: 2013-10-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×