Pijawki dla skóry

Widok pijawki powoduje u Ciebie niemiłe dolegliwości? Warto się do nich przekonać, gdyż mogą zdziałać cuda dla naszej skóry. Przedstawiamy Wam właściwości maseczki z krwi wyssanej przez pijawki.

Pijawki dla skóry

Pijawki dla skóry


Z właściwości pijawek korzystały już japońskie gejsze. Obecnie nie stronią od nich także hollywodzkie gwiazdy. Metoda pielęgnacji za pomocą pijawek nosi nazwę hirudoterapii i coraz więcej gabinetów wprowadza ten zabieg w zakres swoich usług. Najnowszym hitem jest maseczka wykonana z krwi wyssanej przez pijawki, która idealnie regeneruje i odbudowuje skórę, dzięki czemu następuje redukcja zmarszczek, a naczynia krwionośne zostają wzmocnione. Zabieg wykazuje pozytywne działanie także w leczeniu trądziku.

Najcenniejsze substancje znajdują się w ślinie pijawek. Są nimi hialuronidaza, elastaza i kolagenaza, które to stymulują mikrocyrkulację krwi, zmniejszają obrzęki, wzmacniają ściany naczyń krwionośnych, jak również dotleniają komórki. Ponad to w ślinie znajdują się także białka i lipidy.

Pijawki dla skóry

Pijawki dla skóry


Przed wykonaniem maseczki musimy poddać się zabiegowi hirudoterapii, podczas której do naszego ciała zostaną przyczepione 3 - 4 pijawki, które pobiorą krew. Zabiegowi nie towarzyszy ból, ponieważ w ślinie znajdują się też substancje miejscowo znieczulające. Następnym krokiem jest wyciśnięcie hirudozwiązków, które po połączeniu z krwią nakłada się na szyję, dekolt i twarz. Maseczkę należy trzymać przez ok. 20 minut, po czym zmyć wodą. W czasie trwania zabiegu możemy odczuwać ściągnięcie.

Efekty są widoczne tuż po zmyciu maseczki. Skóra jest wygładzona, miękka w dotyku oraz rozjaśniona. Warto zaznaczyć, że poprawie ulega także nasz nastrój, a dzieje się tak za sprawą serotoniny zawartej w ślinie pijawek. Ponad to z pijawek możemy skorzystać także w przypadku walki z cellulitem. Koszt takiego zabiegu wynosi ok. 200 zł.

Na zabiegi z pijawkami nie mogą sobie pozwolić kobiety w ciąży oraz osoby mające hemofilię.


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 27.11.2013 (aktualizacja: 2013-11-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×