Podstawą idealnego makijażu jest zadbana cera

Twarz jest naszą wizytówką. Na podstawie jej wyglądu jesteśmy oceniani w pracy, przy sklepowej kasie czy wśród znajomych. To jak wygląda nie jest bez znaczenia, a rynek oferuje obecnie wiele narzędzi, dzięki którym możemy utrwalać i korygować nasz wygląd. Wszystkie kobiety dobrze wiedzą, że największe i jednocześnie najszybsze efekty daje makijaż. Dzięki niemu możemy zmieniać nasze oblicze.

Podstawą idealnego makijażu jest zadbana cera

Podstawą idealnego makijażu jest zadbana cera


Kosmetyki do makijażu charakteryzuje szeroka gama produktów. Z jednej strony daje to duże możliwości na tworzenie stylizacji na każdą okazję i porę roku. Z drugiej strony ta różnorodność stosowanych kosmetyków powoduje jednak iż nasza cera jest mocno obciążona. Dlatego przy ich wyborze powinniśmy pamiętać aby były one odpowiednio dopasowane oraz aby współgrały ze sobą (kosmetyki kompatybilne).

W sezonie letnim warto ograniczyć ilość makijażu. Przesłanek do takiego zabiegu jest wiele. Przede wszystkim ciężki makijaż jest mniej odporny na wysokie temperatury. Do tego całkowicie blokuje kontakt skóry z promieniami słonecznymi, co nie jest dla niej zupełnie korzystne. Skóra nie oddycha i blokowany jest jej system wydzielniczy. Naturalny wygląd twarzy zawsze jest modny i sprawdza się w każdej sytuacji. Dlatego lekki makijaż jest dobrym rozwiązaniem nie tylko wtedy kiedy za oknem świeci słońce.

Jednak mało która z kobiet pamięta o tym, że aby makijaż wyglądał zawsze idealnie potrzebne jest odpowiednie nawilżenie skóry twarzy. Taka cera nawet jeśli są na niej jakieś niedoskonałości, przy odpowiednim nawilżeniu będą one mniej widoczne. Make-up na skórze przesuszonej i łuszczącej się będzie natomiast mało efektowny.

Podstawą idealnego makijażu jest zadbana cera

Podstawą idealnego makijażu jest zadbana cera


Niestety jeśli mamy też zbyt widoczne zmiany barwnikowe, mogą być wtedy również problemy aby uzyskać oczekiwany efekt. Co zrobić w takich sytuacjach? Warto podać się zabiegom, które przywrócą cerze naturalny i zdrowy wygląd - wyjaśnia dr Joanna Dąbrowska-Juszczak, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Polecam wykonanie zabiegu silnie nawilżającego stabilizowanym kwasem hialuronowym. To zabieg, który daje dogłębne i długotrwałe nawilżenie skóry. To również doskonała metoda na poprawę owalu twarzy i likwidację fotouszkodzeń skóry oraz korekcji innych wrażliwych i podatnych na powstawanie zmarszczek obszarów. Co istotne nie wiąże się on z koniecznością wielokrotnych nakłuć skóry i w odróżnieniu od klasycznej mezoterapii wystarczy jedno ukłucie z każdej strony twarzy, gdzie kwas podajemy nie igłą a kaniulą, dzięki czemu bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć. Jeśli skóra jest mocno przesuszona i łuszczy się należy wykonać peeling medyczny, dzięki któremu usunięty zostanie zrogowaciały naskórek i cera stanie się gładka. Zabieg ten idealnie sprawdzi się również przy przebarwieniach posłonecznych - dodaje dr Joanna Dąbrowska-Juszczak.

W okresie letnim istotne  jest również aby zabezpieczyć skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Dlatego pod makijaż warto zastosować jako bazę lekki krem CC z filtrami, który ukryje wszelkie niedoskonałości oraz zabezpieczy przed szkodliwymi promieniami. Aby utrzymać naturalny charakter stylizacji należy zastosować lekkie pudry mineralne i najlepiej w wersji sypkiej a nie w kamieniu, w kolorze zbliżonym do własnej skóry. Jeśli cera jest mocno opalona znacznie lepiej sprawdzą się szminki w odcieniu zbliżonym do koloru naszych ust lub ciemniejszym, jasne nie będą wyglądały zbyt elegancko.


dr_Joanna_Dabrowska_foto_www_small.jpg

Dr Joanna Dąbrowska-Juszczak
certyfikowany lekarz medycyny estetycznej


Zobaczcie też przegląd najczęściej wybieranych przez gwiazdy zabiegów:Foto: Mat. prasowe/Shutterstock


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 25.07.2014 (aktualizacja: 2014-07-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Megis
Zadbana cera to przede wszystkim cera właściwie nawilżona. Używam bardzo fajnej maski nawilżającej od Flos Leka, warto się skusić na zakup kilku saszetek :)
Dodano: 2015-01-11 21:05:22 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×