Policzki do korekty

Chciałabym dokonać korekty moich policzków, żeby kości policzkowe były bardziej wystające. Czy są jakieś przeciwwskazania do tego zabiegu, jak on właściwie wygląda?

Policzki do korekty

Policzki do korekty
Zabieg powiększenia policzków
można wykonać na wiele różnych sposobów. Można wykonać operację z założeniem implantów silikonowych. Można podać różnego rodzaju wypełniacze w policzki. Są wypełniacze trwałe oraz wchłanialne. Od trwałych się odchodzi ze względu na ryzyko późnych powikłań, które występują rzadko, ale jak się zdarzą to są trudne do leczenia.

Kliknij i czytaj więcej na temat zabiegów medycyny estetycznej!


Złotym standardem wśród wypełniaczy jest kwas hialuronowy, który daje bardzo dobre wyniki, ale zabieg należy powtarzać. Moim zdaniem najlepszą metodą jest przeszczep własnej tkanki tłuszczowej. Tkankę tłuszczową pobiera się na zasadzie liposukcji z miejsca, gdzie pacjentka lub pacjent mają nadmiar tłuszczu i podaje się strzykawką i cieniutką igłą w twarz. Można w ten sposób wymodelować policzki, usta, bruzdy nosowo-wargowe, czoło, skronie nawet nos.

Kliknij i poznaj zalety zabiegu mikrodermabrazji!

Zabieg jest bezpieczny, gdyż stosuje się własny tłuszcz. Nie pozostawia trwałych zewnętrznych blizn i łączy zalety zabiegu o przemijającym efekcie z zabiegami o trwałym efekcie. Część tłuszczu wgaja się na zawsze i trwale modeluje policzki, a część się wchłania. Zabieg można powtarzać. Poza modelowaniem twarzy przeszczep tłuszczu odżywia skórę i sprawia, że jest gładka i lśniąca. Prawdopodobnie efekt ten uzyskuje się dzięki komórkom macierzystym, które przeszczepia się przy okazji wraz z tkanką tłuszczową.

Kliknij i dowiedz się, w jaki sposób skutecznie pozbyć się tłuszczu na brzuchu i udach!Lubomir Lembas


Ekspert MilionKobiet.pl

Lubomir Lembas

specjalista chirurgii plastycznej, LUX MED

Foto główne: Thinkstock