Pomysły na makijaż, który przetrwa całą noc

Mężczyźni wciąż powtarzają, że wolą kobiety o naturalnym wyglądzie. Nie dajmy się zwieść pozorom! Wystarczy pokazać im kilka zdjęć umalowanych kobiet, by zrozumieć, że mężczyźni o naturalności nie mają żadnego pojęcia. Oko musi błyszczeć, cera przyciągać gładkością i świeżością, a usta kusić. Jeśli więc wybierasz się na imprezę lub randkę, zadbaj o to, by makijaż podkreślający atuty przetrwał całą noc.

Pomysły na makijaż, który przetrwa całą noc

Pomysły na makijaż, który przetrwa całą noc


Aż do świtu
Wykonanie makijażu, który dotrwa do rana, nie należy do łatwych. Trzeba wiedzieć, jak stosować kosmetyki, by maksymalnie wydłużyć ich trwałość i jednocześnie kontrolować, aby makijaż podkreślał urodę, a nie tworzył maskę. Poznaj kilka sztuczek i pomysłów na szybkie i efektowne stylizacje, a potem śmiało ruszaj na podbój świata!

Na wysoki połysk!
W nocnym makijażu najważniejszy jest połysk. Choć zwykle malujemy się w świetle dziennym, idąc do klubu czy kawiarni, warto zmienić przyzwyczajenie. Znajdźmy w domu światło, które będzie zbliżone do tego, w jakim spędzimy najbliższe godziny. W ten sposób zapanujemy nad każdym detalem.
Najpierw cera gładka i promienna. Nie obędzie się bez podkładu dopasowanego do rodzaju naszej skóry i dobrego pudru – to on gwarantuje świeży wygląd przez całą noc i utrwali pozostałe kosmetyki. Możemy wybierać między tym, co aktualnie modne – makijażem ''sauté'' z rozświetloną, a wręcz błyszczącą twarzą – lub mocno podkreślić usta albo oczy, ale wówczas lepiej zrezygnować z modnego połysku i postawić na matową cerę.


Pomysły na makijaż, który przetrwa całą noc

Pomysły na makijaż, który przetrwa całą nocKrólowa szminka
Najprostszym makijażem, który nie przetrwa całonocnej imprezy, za to jego regularne poprawianie nie będzie uciążliwe, są podkreślone usta. Wybierzmy modny ostatnio kolor pomarańczowy lub różowy albo dodajmy sobie seksapilu klasyczną czerwienią. Jeśli nałożymy szminkę palcem, uzyskamy bardzo modny efekt kontrolowanej niedbałości lansowanej m.in. przez francuskie blogerki. Ta technika ma jeszcze jedną zaletę – nie musimy przejmować się, gdy szminka zostanie przez nas zjedzona ani co chwilę kontrolować w lusterku, czy kontur pozostaje idealny. Warto przy tym zainwestować w kosmetyki z wyższej półki, na przykład firmy L'Oréal – seria ColorRich cechuje się wysoką trwałością, a dostępny wachlarz kolorów sprawi, że będziemy chciały mieć je wszystkie!


Pomysły na makijaż, który przetrwa całą noc

Pomysły na makijaż, który przetrwa całą nocŹródło: MilionKobiet
Foto: Shutterstock/Mat. prasowe

Dodał(a): Magdalena Tokarczyk , Środa 02.04.2014 (aktualizacja: 2014-05-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×