Porady urodowe, które spokojnie możesz zignorować

Zdarza Ci się, że porady urodowe, o których słyszałaś nie działają na Ciebie? To znak, że mogą nie działać w ogóle!

maseczki-pod-oczy-412098cf0cdfbd8ba6d94139a7689595_28570b.jpg

Magazyny, urodowe programy czy generalnie Internet, każdego dnia zalewają nas falą informacji, które są albo niesprawdzone, albo nieprawdziwe. Często też niestety, te same nieprawdziwe informacje są powtarzane przez znajomych i dzięki tzw. “marketingowi szeptanemu” trafia do nas część informacji, która zupełnie nie ma dla nas żadnej prawdziwej wartości.


A jednak marketing szeptany to dla nas często najbardziej godne zaufania źródło informacji. Często też modowych. Próbowane na sobie tego typu eksperymenty często kończą się katastrofą, a w najlepszym wypadku zwykłym zawodem.


Jakich porad zatem stanowczo unikać?

Zobacz też: Maseczki pod oczy na zmęczenie! 


CYTRYNY JAKO MASECZKA NA TWARZ

Krąży dziwna plotka, że pomagają one uzyskać bardziej rozświetloną twarz i pozwalają walczyć ze zmarszczkami. Otóż nieprawda. Nieprawdą jest również to, że wpływają świetnie na opuchliznę. Jedyne co cytrynowa maseczka może Ci zrobić, to kompleksowe wysuszenie skóry i irytacja.  


NIE TRZEBA MYĆ PĘDZLI DO MAKIJAŻU

Jest to zupełna nieprawda, szczególnie, gdy trzymasz wszystkie swoje pędzle w łazience na otwartej przestrzeni - wszystkie bakterie poderwane wraz z ciepłą parą od prysznica do góry, osiądą m.in. właśnie na Twoich pędzlach. A Ty, bez większej świadomości, przeniesiesz je na swoją twarz.

Zobacz też: Maseczka z awokado na 2 sposoby! 


SZMINKI SĄ DLA STARSZYCH PAŃ

Cóż, tak było jeszcze 10 lat temu. Teraz, przy odpowiednio dobranym kolorze i zadbanej skórze ust, możesz dodać swojej twarzy blasku, a nawet złagodzić rysy twarzy! Na początek spróbuj od delikatnego różu - on powinien Cię raz na zawsze przekonać.


UŻYWANIE KREMÓW DOPIERO W OKOLICACH 30-STKI

Wtedy będzie o jakieś 7-8 lat za późno na to, by prawidłowo zadbać o swoją skórę. Wraz ze zmniejszaniem się ilości kolagenu, nasza skóra potrzebuje uzupełnienia. To właśnie po krem powinnaś sięgnąć, czując szorstką skórę na twarzy, a nie po wapno, myśląc, że to kolejne uczulenie.


SZCZOTKOWANIE WŁOSÓW 10 RAZY DZIENNIE

Cóż, dzięki temu tak naprawdę poruszasz mocniej cebulki i generalnie skazujesz się na mniejszą ilość włosów w okolicach 40-50tki. Dlatego nie walcz ze swoją szczotką kilkanaście razy dziennie - wystarczy 2-3 razy.

Polecamy: IOSSI. Dlaczego każda kobieta powinna mieć te kosmetyki? 


MYCIE TWARZY SPECYFIKIEM RANO 

W nocy Twoja skóra na twarzy produkuje delikatne sebum, które z natury ma za zadanie ochronić Twoją twarz przed przesuszeniem. Zmywając tę ochronę rano zaraz po wstaniu sprawiasz, że ostatecznie i tak będziesz musiała ją nawilżać. Skorzystaj z tego, co dała Ci natura!

 Zobacz też: Najnowsze trendy rodem z nowojorskich ulic:


Źródło: Mashable

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Magda Zdanowska , Czwartek 14.07.2016 (aktualizacja: 2016-07-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×