Poznaj najlepsze makijażowe triki

Czy wiesz, że dzięki kilku prostym trikom makijażowym, możesz całkowicie odmienić swój look? Pokażemy Ci, jak za pomocą odpowiednich sztuczek podkreślić swoje atuty i sprawić, że Twój codzienny makijaż będzie olśniewający!

Poznaj najlepsze makijażowe triki

Poznaj najlepsze makijażowe triki
Zapewne, jak każda z nas do wykonania codziennego makijażu używasz podkładu lub fluidu, tuszu do rzęs, ewentualnie czarnej kredki lub eyelinera. Być może na powieki kładziesz kolorowe cienie. Na usta koniecznie pomadka lub nawilżający błyszczyk. Czy jednak kiedykolwiek zastanawiałaś się nad tym, że nawet z pozoru proste nałożenie cieni do powiek może korzystnie lub - tego oczywiście nie chcemy - niekorzystnie wpłynąć na nasz wygląd. Dlatego tak ważne jest, abyś poznała specjalne sztuczki optyczne w makijażu oczu. Tylko u nas znajdziesz wskazówki, które odmienią Twój codzienny rytuał makijażu!

Moje oczy są wypukłe

W przypadku okrągłych, wypukłych powiek najważniejsze jest mądre zagospodarowanie dużej powierzchni powiek. Powinnaś zatem unikać jasnych, perłowych cieni, ponieważ takie barwy niepotrzebnie powiększą Twoje oczy. Zamiast nich postaw na ciemne kolory cieni. Nakładaj je od linii rzęs aż do załamania powieki.

Mam szeroko rozstawione oczy

Jeżeli Twoje oczy są szeroko osadzone nałóż na powieki ciemny matowy cień w wewnętrznych kącikach, z kolei jasny w zewnętrznych. Możesz dowolnie zestawiać ze sobą kolorystykę. My proponujemy np.  połączenie jasnego różu i mocnego fioletu - daje naprawdę efektowne rezultaty!

Wiosenne zapachy na każdą kieszeń!

Wiosenne zapachy na każdą kieszeń

Moje oczy są blisko osadzone

Masz blisko osadzone oczy? W tym przypadku powinnaś postępować odwrotnie, niż posiadaczki oczu szeroko rozstawionych. Aby optycznie je od siebie oddalić, połóż jasny cień w wewnętrznych kącikach oczu, następnie kieruj się w okolice zewnętrzne, stopniowo ściemniając kolorystykę cieni. Dzięki temu trikowi optycznie oddalisz od siebie oczy.

Kliknij i poznaj techniki przyklejania sztucznych rzęs!

Mam niewidoczne załamanie powieki

Przede wszystkim koniecznie zrezygnuj z rysowania linii załamania. Nie będzie to w Twojej sytuacji wyglądało korzystnie. Zamiast tego zdecyduj się na nałożenie ciemnego cienia, który rozjaśnij od linii rzęs, kierując się w kierunku brwi. Na zakończenie makijażu możesz nałożyć rozświetlacz w wewnętrzne kąciki swoich oczu.


Więcej na temat technik oraz rodzajów makijaży przeczytasz tutaj!

Poznaj sztuczki w makijażu oka!
ID galerii:397
Masz problemy z malowaniem ust szminką? Sprawdź jak powinno to wyglądać!
Tekst: Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk

Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: Thinkstock/mat. prasoweDodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Piątek 15.03.2013 (aktualizacja: 2013-03-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×