Poznaj sposoby na łamliwe włosy

Twoje włosy są osłabione i łamliwe? Skorzystaj z naszych porad i ciesz się zdrowymi, zregenerowanymi włosami!

Poznaj sposoby na łamliwe włosy

Poznaj sposoby na łamliwe włosy


Przede wszystkim należy poznać przyczynę łamliwości włosów - po to, aby dobrać odpowiednie kroki pielęgnacyjne, leczenie. W przypadku problemów z kruszeniem się włosów - często jest to skutek stosowania nieodpowiednich preparatów, zabiegów fryzjerskich. W takiej sytuacji skupiamy się na nawilżaniu włosów (maski, balsamy) oraz na ochronie struktury włosów przed przesuszeniem.

Kliknij i poznaj sposoby na objętość twojej fryzury!

Dlatego susząc, prostując, kręcąc włosy pamiętamy o stosowaniu sprayu przeciwko wysokim temperaturom. Może się również zdarzyć, że łamliwość włosów jest efektem mało zbilansowanej/ nieodpowiedniej diety, gdzie w naszym organizmie jest za mało/za dużo jakiś pierwiastków.

Kliknij i poznaj modne fryzury ślubne na 2013 rok!

Wtedy warto wykonać badanie pierwiastkowe włosów. Kontynuując, problem łamliwości i wypadania włosów jednocześnie, może być też skutkiem pewnych zaburzeń hormonalnych (u kobiet zaburzenia funkcjonowania przysadki mózgowej, tarczycy czy kory nadnerczy). Warto udać się do specjalisty (dermatolog, trycholog) i ustalić podczas wywiadu i badania włosów jakie wstępne przyczyny mogą być zaistniałego problemu.

iza4a.jpg

Ekspert MilionKobiet.pl
Izabela Szymczak, trycholog,
założycielka i właścicielka Kliniki Włosów Hair Lab

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ThinkstockDodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Środa 24.04.2013 (aktualizacja: 2013-04-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×