Poznaj sposoby na stylizację długich włosów

Mam długie i proste włosy. Niestety nie mam pomysłu na to jak je układać w domu, aby nie wymagało to dużo czasu. Może macie jakieś podpowiedzi?

Poznaj sposoby na stylizację długich włosów

Poznaj sposoby na stylizację długich włosówOto kilka podstawowych rad jak układać długie włosy. Zanim jednak zaczniemy, chcę Wam przypomnieć o bardzo ważnej czynności, jaką należy wykonać przed przystąpieniem do suszenia lub modelowania. Chodzi o dokładne oczyszczenie skóry i włosów szamponem. Tak, by można było uzyskać idealną objętość fryzury. Oczywiście nie zapomnijmy o zastosowaniu po umyciu włosów odpowiedniej maski i starannym jej spłukaniu.

Długie włosy
zawsze zaczynamy rozczesywać od spodu, używając szerokiego grzebienia. Podsusz włosy przed modelowaniem (skróci to czas modelowania). Jeśli chcesz nadać włosom objętość, susz je pod włos z głową do dołu. Dla wzmocnienia objętości spryskaj włosy u nasady specjalnym sprayem nadającym objętość.

A teraz wróćmy do naszych rad, a dokładnie do czterech narzędzi, które pomogą szybko i efektownie ułożyć długie włosy. Są to:
1. Wałki
2. Lokówka
3. Termoloki
4. Prostownica

1. Wałki

To najprostsza i najtańsza opcja. Do długich włosów najlepiej wybrać wałki o grubości 5 cm dla włosów sięgających łopatek. Im włosy krótsze, tym średnica powinna być mniejsza. Mogą to być wałki tradycyjne oraz na rzepy. Te drugie stosujemy na suchych włosach. Wadą takich wałków jest przede wszystkim krótki czas trzymania.

2. Lokówka

To dość szybka opcja, ale niestety niszcząca włosy. Przed ich suszeniem koniecznie spryskaj je sprayem chroniącym przed wysoką temperaturą lub wetrzyj specjalny krem. Pamiętaj, aby włosy były całkowicie suche. Traktowanie lokówką choćby lekko wilgotnych włosów pali je i trwale uszkadza!

3. Termoloki

Tylko do stosowania na suchych włosach – fryzura jest wtedy najtrwalsza. Wystarczy potrzymać je na głowie od kilku do kilkunastu minut, by uzyskać bardzo ładny skręt. Najlepiej wybrać termoloki pokryte specjalnym materiałem. Plastikowe lubią się bowiem osuwać. Pamiętaj, że im grubszy wałek, tym luźniejszy skręt.

4. Prostownica

Najszybsza opcja do stosowania na suchych włosach, ale tak samo niszcząca jak lokówka. Bardzo istotną kwestią jest odpowiednia temperatura prostownicy – dobrana do konkretnej struktury włosa. Jeśli decydujesz się tylko na loki, pamiętaj, że są dostępne specjalne prostownice do loków.

PS. Obecnie na topie są fryzury pełne objętości tzw. hollywoodzkie skręty. Wszelkiego rodzaju loczki, fale są nie tylko bardzo modne, ale i kobiece.

Włosy umyte przez fryzjera wyglądają zupełnie inaczej, niż wtedy gdy umyjesz je sama w domu. Dlaczego tak jest? To po prostu kwestia techniki. Kliknij i przekonaj się sama!
Dariusz Degowski
Ekspert MilionKobiet.pl
Dariusz Degowski
Mistrz Europy, brązowy medalista Mistrzostw Świata
Stylista GOLDWELL, Salon Fryzjerstwa Artystycznego Dariusz Degowski z Gdańska

Fot. Łukasz Ostalski


Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Środa 12.06.2013 (aktualizacja: 2013-06-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×