Poznaj zalety wody termalnej

Widzimy je na półkach, ale rzadko po nie sięgamy, bo - albo nie wiemy do czego służą, albo uważamy je za całkowicie zbędne. Błąd! Sprawdź, dlaczego powinny znaleźć się w Twojej torebce.

Poznaj zalety wody termalnej

Poznaj zalety wody termalnej


Są wręcz niezastąpione w podróży czy podczas upałów. Przede wszystkim warto wyjaśnić co to właściwie jest woda termalna i skąd się ją czerpie.

Wody termalne to nic innego jak wody źródlane znajdujące się do 6000 tysięcy metrów pod ziemią. W Polsce za takie uważane są wody, których temperatura przekracza 20ºC. Są one bogate w makro i mikroelementy, które mają niezwykłe działanie na naszą skórę.

Co zawiera woda termalna? 

W ich skład wchodzą takie minerały jak: cynk, krzemionka, miedź, wapń, magnez, selen, siarka oraz kwas metaborowy.

Cynk odpowiedzialny jest za wydzielanie łoju, hamowanie powstawania wolnych rodników oraz redukcję stanów zapalnych skóry. Zawarte w wodzie krzemionka oraz selen wzmacniają naczynia krwionośne oraz pozwalają skórze zachować swą elastyczność. Siarka natomiast działa antybakteryjnie, co uspokoi trochę naszą skórę, która ma skłonności do wyprysków.

Dodatkowo odświeżają, ograniczają świąd oraz redukują zaczerwienienia.

Korzystanie z wody termalnej, ma same pozytywne skutki. Krążą mity, że nadmierne spryskiwanie się wodą wysusza skórę. Nic bardziej mylnego! Wystarczy, że odpowiednio będziesz z niej korzystać.

Jak aplikować wodę termalną?

Odczekaj chwilę po spryskaniu. Następnie osusz ją delikatnie chusteczką. Nie pozwól, aby woda sama wsiąkła, ponieważ opróżnia wtedy naszą skórę z wilgoci, co prowadzi do jej wysuszenia.

Zobacz nasze propozycje:


Cała prawda o wodzie termalnejCała prawda o wodzie termalnejCała prawda o wodzie termalnejCała prawda o wodzie termalnej

Cała prawda o wodzie termalnej


1. La Roche - Posay, cena ok. 22 zł

2. Uriage, cena ok. 28 zł

3. Avène, cena ok. 29 zł

4. Vichy, cena ok. 28 zł

Źródło: MilionKobiet

Foto: ThinkstockDodał(a): Magdalena Tokarczyk , Czwartek 04.07.2013 (aktualizacja: 2013-07-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
NataliaMarczak
Od dawna używam do twarzy :)
Dodano: 2014-07-02 12:13:17 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×