Prawda na temat farbowania włosów

Chciałabym się dowiedzieć, czy farbowanie włosów farbami niszczy je w takim samym stopniu, czy też różne odcienie farb do włosów słabiej lub mocniej uszkadzają włosy?

Prawda na temat farbowania włosów

Prawda na temat farbowania włosówNiestety farbowanie włosów na jasne odcienie jest najbardziej szkodliwe, ponieważ łączy się z rozjaśnianiem włosów - użyciem rozjaśniacza. Przyciemnianie fryzury jest mniej szkodliwe. Jeżeli już się decydujemy na zmianę koloru, to wybierajmy farby które zawierają małe ilości amoniaku, lub bez amoniaku, są to tzw. "pól farby". 

Coraz częściej można spotkać naturalne farby do włosów o lepszych właściwościach - są to roślinne farby do trwałej koloryzacji włosów, z wysoką zawartością składników pochodzenia roślinnego. Takie farby są delikatniejsze dla skóry głowy, nie podrażniają jej, dlatego są idealne dla osób o wrażliwej, skłonnej do alergii skórze.

Natomiast jeśli decydujemy się na zdecydowaną zmianę koloru (np. z ciemnego brązu na jasny, złocisty blond) musimy pamiętać, że jest to jeden z najniebezpieczniejszych zabiegów jakiemu możemy poddać nasze włosy. Warto przeprowadzić taki proces w kilku etapach - najlepiej u dobrego fryzjera, dzięki czemu unikniemy zbyt silnej ingerencji na budowę włosa, która mogłaby spowodować wyniszczenie osłonki włosa. 


iza4a.jpg

Ekspert MilionKobiet.pl
Izabela Szymczak, trycholog,
założycielka i właścicielka Kliniki Włosów Hair Lab

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ThinkstockDodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Poniedziałek 02.09.2013 (aktualizacja: 2013-09-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×