Prawda na temat zalotki do rzęs

Czy zalotka do rzęs faktycznie je osłabia, czy można jakoś temu zapobiec wyjaśnia ekspert MilionKobiet.pl, Aleksandra Jaśkowiec, EKSPERT URODY Kosmeterii.

Prawda na temat zalotki do rzęs

Prawda na temat zalotki do rzęs


Zalotka, jak każde inne z akcesoriów kosmetycznych przy niewłaściwym stosowaniu, może bardziej zaszkodzić niż pomóc. Pamiętajmy, iż podczas jej stosowania musimy być bardzo delikatne i działać z wyczuciem. Do stracenia jest bowiem bardzo wiele. Oto kardynalne zasady korzystania z zalotki:

•    Nigdy nie powinno się nią podkręcać wytuszowanych rzęs. Wówczas łatwo o ich osłabienie i w konsekwencji wypadanie. Jeżeli się jednak zdecydujecie na modelowanie wytuszowanych rzęs, nie osiągniecie pożądanego efektu, ponieważ rzęsy zbiją się w nieestetyczną masę, której nie rozczesze i nie rozdzieli nawet najlepsza szczoteczka.

•    Modelujemy rzęsy precyzyjnie, aczkolwiek bardzo delikatnie. Zakleszczamy je na granicy nasady rzęs i skóry powiek. Zalotka nie da pożądanego efektu, kiedy wyprofilowana wypukłość nie znajdzie się dokładnie przy ich nasadzie. Każde przesunięcie może wytworzyć nienaturalne, prostokątne załamanie.

Zobacz, jak idealnie wytuszować rzęsy!

•    Przed każdym zastosowaniem zalotki upewniamy się, czy na części zaciskowej są gumki. Ich usunięcie może odsłonić ostre krawędzie, które zniszczą rzęsy. Zapomnijmy wówczas o spektakularnym efekcie makijażowym.

A może sztuczne rzęsy się dla ciebie? Kliknij i przekonaj się sama!

•    I na sam koniec bądźcie ostrożne podczas podgrzewania zalotki np. ciepłym powietrzem suszarki. Owszem wpływa to na szybsze i długotrwałe podkręcanie rzęs, ale zbyt wysoka temperatura może podrażnić skórę i rzęsy, dając efekt daleki od zamierzonego.

Zobacz, jak możesz podkręcić swoje rzęsy za pomocą zalotki!


Foto: Thinkstock

Aleksandra JaśkowiecEkspert MilionKobiet.pl
Aleksandra Jaśkowiec
EKSPERT URODY Kosmeterii
Product Trainer marek: GOSH i ACE of FACE