Prostujemy włosy

Fryzura ułożona z prostych, wygładzonych włosów zawsze wygląda elegancko. Nie wiesz, jak osiągnąć taki efekt? Poćwicz razem z nami. Prostownicą wygładzisz włosy naturalnie kręcone, woskiem - cienkie, za pomocą szczotki i suszarki - długie i gęste.

Prostujemy włosy

Prostownicą wygładzisz naturalnie kręcone

1.
Zacznij od spryskania włosów preparatem w sprayu do prostowania, chroniącym jednocześnie przed niepożądanym działaniem wysokiej temperatury. Wmasuj preparat we włosy, naciągając kosmyki między rozłożonymi płasko dłońmi.

2.
Suszarkę z nałożonym wąskim koncentratorem powietrza ustaw na najwyższy stopień nadmuchu i najniższą temperaturę. Płaską szczotką zaczesuj jak najszersze pasma włosów, naciągając je delikatnie. Strumień powietrza z suszarki skieruj tak, żebyś suszyła włosy u nasady.

3. Z tyłu głowy wydziel pasmo włosów o szerokości około 5 cm. Pozostałe włosy zepnij na czubku głowy. Pasmo naciągnij między palcem wskazującym a serdecznym i rozpocznij wygładzanie włosów prostownicą. Prostowanie jednego pasma nie powinno ci zająć więcej niż 4 sekundy. Jeśli pasmo nie jest idealnie gładkie, powtórz czynność.

4.
Każde następne pasmo włosów prostuj prostownicą, starając się chwytać włosy jak najbliżej skóry głowy.

5.
Fryzura będzie modnie okalała twarz, jeśli końcówki włosów skierujesz prostownicą do wewnątrz. Fryzurę utrwal lakierem do włosów

Cienkie włosy prostowane woskiem

1.
Umyte i osuszone ręcznikiem włosy dokładnie rozczesz i zrób równy przedziałek z boku. Na suszarkę nałóż koncentrator powietrza. Na grubą okrągłą szczotkę nawijaj kolejno niezbyt szerokie pasma włosów. Naciągając je, prostuj i susz letnim strumieniem powietrza. Kieruj suszarkę dokładnie w stronę szczotki.

2.
Wyciśnij na dłoń niewielką ilość fluidu wygładzającego włosy. Starannie wetrzyj preparat w kosmyki, jednocześnie nadając kształt całej fryzurze. Końcówki podwijaj pod spód, biorąc kolejne pasma włosów między palec wskazujący
i serdeczny.

3.
Gęstym grzebieniem przeczesz włosy z grzywki do przodu. Zrób jeszcze raz głęboki przedziałek z boku i dokładnie
zaczesz włosy za uszy.

4.
Jeśli jakieś niesforne kosmyki nadal się nie układają, przygładź je dłonią zwilżoną woskiem wygładzającym i nabłyszczającym fryzurę.


Dodał(a): Ola Rostkowska , Środa 24.08.2011 (aktualizacja: 2011-08-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (22)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
drobina
Też mam włosy proste jak druty. Wolę kręcone, więc od czasu do czasu robię trwałą, a blasku też by się więcej przydało:-(
Dodano: 2012-01-10 10:06:45 Zgłoś nadużycie
basia4ab
Ja zawsze miałam piękne długie włosy,ale po przebytej chemioterapii, mam teraz włosy krótkie i bardzo sztywne.Gdy włosy mi odrosły, aż się przeraziłam, są sztywne i całkowicie siwe.
Dodano: 2011-11-23 20:01:57 Zgłoś nadużycie
103kobieta
ja od czasu do czasu prostuję, ale chyba mam za cienkie włosy na to, żeby były takie klapnięte i proste ;)
Dodano: 2011-10-26 09:41:09 Zgłoś nadużycie
gragar
Nie wychodzę z domu, bez wyprostowania włosów. Nie ma mowy! Muszę przecież zawsze dobrze wyglądać :)
Dodano: 2011-10-25 12:21:14 Zgłoś nadużycie
kythindra
Chciałabym mieć proste włosy jak druty.. Niestety nie mam.. A co do prostownicy to dobra jest BOSHA taka czerwona albo srebrna ;]
Dodano: 2011-10-24 14:48:50 Zgłoś nadużycie
Veronica M.
bez prostownicy ani rusz z domu ... chyba, że ładnie mi się loczki ułożą to prostownica idzie na bok ;)
Dodano: 2011-10-20 19:45:56 Zgłoś nadużycie
sarbinosia
chcę kupić prostownice ale nie wiem jaką,mam bardzo grube kręcone włosy które ciężko się prostuje,jaka jest najlepsza???
Dodano: 2011-10-17 22:06:10 Zgłoś nadużycie
aNuLa
nie niszczyłąbym włośów prostownica. Ja mam naturalnie kręcone i używam szamponów wygładzających oraz szczotki prostującej włosy z donegala. do tego suszarka no i włoski sa proste i gładkie bez prostownicy.polecam http://www.donegal.com.pl
Dodano: 2011-10-11 14:31:04 Zgłoś nadużycie
minium
...polecam cement termiczny kerastase, bez spukiwania, kupowany w salonie fryzjerskim,sprawdzony na włosach umęczonych, udręczonych i wiecznie czyms torturowanych;-)
odzywki tez maja genialne
Dodano: 2011-09-27 21:17:43 Zgłoś nadużycie
nataszkaaaa18
prostuje włosy co kilka dni, mam krotką fryzure i bez jej wyprostowania nie wygląda dobrze. Jednak kiedy włoski trochę podrosną odstawiam prostownicę, przyda im się spooora dawka dobrych odżywek regenerujących.
Dodano: 2011-09-25 13:53:50 Zgłoś nadużycie
1  2  3  »

Zobacz również

×