Przedłuż trwałość swojego manicure

Męczy Was nieustanna walka z odpryskującym lakierem? Starannie wykonany manicure przetrwa ponad tydzień na paznokciach. Przedstawiamy Wam co zrobić by dłużej cieszyć się pięknymi paznokciami.

Przedłuż trwałość swojego manicure

Przedłuż trwałość swojego manicure

Chyba każda z Nas lubi mieć zadbane, gładkie dłonie, a dodatkowo pięknie pomalowane paznokcie. Starannie wykonany manicure i dobre lakiery to gwarancja pięknych paznokci na długi czas. Poznajcie kilka prostych kroków by, Wasz manicure trzymał się przynajmniej 10 dni.

Zanim zaczniesz malować paznokcie, przygotuj swoją płytkę przy pomocy paru prostych kroków.

1. Oczyść płytkę paznokcia

Na początku nadajmy kształt paznokciom za pomocą najlepiej szklanego pilnika. Pamiętajcie o zastosowaniu zasady piłowania w jednym kierunku, wówczas nie poszarpiecie krawędzi paznokcia. Zmiękczając skórki przy pomocy kąpieli wodnej, nie zapomnijmy o dokładnym osuszeniu dłoni. Lakier utrzyma się dłużej na dokładnie wypolerowanej i gładkiej powierzchni paznokcia, pozbawionej rys, nierówności i starego lakieru. Przy pomocy polerki pozbędziemy się tych wszystkich rzeczy, lecz miejmy umiar z polerowaniem, nie stosujmy zbyt często by nie osłabić płytki paznokcia.

2. Odtłuść paznokcie

Jest to ważny etap, jednak jest przez wiele z Nas pomijany. Zastosujmy specjalnie przeznaczony do tego lakier, a jeśli nie posiadamy to użyjmy do tego zmywacza do paznokci, jednak to nie jest najlepsze rozwiązanie.

Przedłuż trwałość swojego manicure

Przedłuż trwałość swojego manicure

3. Baza pod lakier

Gdy przygotujesz już paznokcie do malowania, nałóżmy wpierw podkład czyli tzw. bazę, zapewni ona nam trwałość manicure, ponieważ stworzymy gładką powierzchnię pod kolor, a również zabezpieczymy się przed żółknięciem płytki paznokcia. Jeśli nie posiadamy bazy możemy użyć lakieru bezbarwnego lub odżywki. Odczekajmy aż baza będzie dokładnie wyschnięta, nie spieszmy się!

4. Malowanie paznokci

Nakładając kolor na paznokcie nie przesadźmy z grubością lakieru, lecz też go nie żałujmy. Najlepiej zastosować dwie warstwy emalii, wówczas będziemy pewni, że nasz lakier pokrył równomiernie płytkę paznokcia. Dwuetapowe malowanie wymaga przerwy po między, również zapewni trwałość i soczysty kolor manicure. 

5. Utwardzacz

Po wyschnięciu lakieru nałóżmy utwardzacz, który nabłyszczy płytkę jak i ją usztywni. Dobry utwardzacz może zabezpieczyć manicure na dłużej.

Wówczas gdy planujemy malowanie paznokci, zarezerwujmy sobie wystarczająco dużo czasu by lakier mógł wyschnąć. Może Wy macie jakieś ciekawe sposoby na trwały manicure?

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock
Dodał(a): Ania Twarowska , Poniedziałek 09.12.2013 (aktualizacja: 2013-12-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×