Przygotuj włosy na sezon letni!

Wiosna i lato to trudny czas na Twoich włosów. Co zrobić, aby nie spędzić jesieni i zimy na ich odbudowywaniu?

milonkobiet red shutterstock_73575661.jpg

Sezon wiosenno - letni to czas, gdy Twoje włosy są szczególnie mocno narażone na zniszczenia i przesuszenie. Głównym winowajcą jest tutaj słońce, które przez kilka ciepłych miesięcy potrafi zniszczyć nam całą jesienno - zimową pielęgnację.

Jak zatem chronić włosy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym? Jak obchodzić się z kosmykami w ciepłych miesiącach, aby móc pochwalić się pięknymi, zadbanymi włosami?1. Delikatny szampon do włosów
Wiosną i latem szczególnie zwracaj uwagę na to, czym myjesz włosy. I tak są one bowiem narażone na duże przesuszenie i nie potrzeba ich dodatkowo "gnębić" mocnymi chemikaliami w składzie szamponu. W ciepłe miesiące sięgaj więc po delikatne szampony np. dla dzieci lub apteczne. 

2. Odżywka z filtrem UV

Po umyciu głowy zawsze nakładaj na włosy odżywkę z filtrem UV. Dzięki temu, do czasu następnego mycia, Twoje kosmyki będą chronione przed szkodliwym promieniowaniem!

3. Spray nawilżający

W ciepłe, słoneczne dni, takie spray'e są nie do przecenienia! Kiedy z nieba leje się żar, a włosy wołają o nawilżenie, warto mieć je zawsze w torebce. Uważaj tylko na składy takich kosmetyków! Producenci kosmetyków lubią bowiem dokładać do nich alkohol, który, stosowany przez dłuższy czas przyczyni się tylko do wzmożenia przesuszenia Twoich włosów!

Warto przeczytać: DIETA, KTÓRA CHRONI PRZED SZKODLIWYM DZIAŁANIEM SŁOŃCA!  


4. Nakrycia głowy 

Czapka z daszkiem lub twarzowy, słomkowy kapelusz nie tylko ochroni Twoją twarz i głowę przed szkodliwym działaniem słońca, ale wpłynie też korzystnie na stan Twoich włosów. W szczególnie ciepłe i słoneczne dni, staraj się zwijać włosy pod nakryciem głowy, np. w koński ogon. Wtedy ochrona włosów będzie jeszcze lepsza!

zdjęcie: Shutterstock  

ZOBACZ TEŻ: 


Dodał(a): Natalia Fijał , Poniedziałek 09.05.2016 (aktualizacja: 2016-05-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
Przed latem robię zawsze zabieg amazon keratin. Keratyna wypełnia włosy i sprawia, że są gładkie i miękkie.
Dodano: 2018-04-19 11:09:02 Zgłoś nadużycie
HaniaS
Super styliści i stylistki pracują w salonie Gnatyshyn na Warszawskim Ursynowie. Polecam szczególnie Panią Irenkę, która jest mistrzynią w swoim fachu, a do klientów podchodzi z pasją i zaangażowaniem. Zresztą wejdźcie sobie na ich stronę dziewczyny i zobaczcie jakie fryzury potrafią wymyślaćhttp://gnatyshyn.pl/pl/galeria/.
Dodano: 2016-06-04 18:00:13 Zgłoś nadużycie
Anonim
Przede wszystkim nawilżenie i ochrona. Zwłaszcza, że latem włosy myje się częściej, zdarza się nawet kilka razy w ciągu dnia. Dlatego polecam całą serię z olejkiem macadamia (Kosswell). Już szampon ładnie nawilża włosy, więc jak nie będzie Wam się chciało nakładać odżywki to spokojnie :) Polecam przede wszystkim olejek sam w sobie. Jest on w ciemnej butelce, więc nie groźne mu promienie słoneczne i nie traci dzięki temu swoich dobroczynnych właściwości :)
Dodano: 2016-05-15 23:10:46 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×