Puder w kulkach, czy prasowany?

Zastanawiacie się, na który puder się zdecydować? Zapoznajcie się z poradami naszego eksperta!

Puder w kulkach, czy prasowany?

Puder w kulkach, czy prasowany?


Dla wielu kobiet puder to kosmetyk pierwszej potrzeby, który pomaga ukryć niedoskonałości skóry takie jak błyszczenie, odbarwienia, przebarwienia, piegi, czy różne zmiany skórne. Puder ma za zadanie zmatowić, wyrównać koloryt, czasem przyciemnić lub rozświetlić, a przede wszystkim utrwalić makijaż. Pełni także rolę ochronną zabezpieczając przed wiatrem, mrozem czy zanieczyszczeniami. Firmy kosmetyczne oferują nam wiele rodzajów pudrów w różnych postaciach, min. puder prasowany czy puder w kulkach.

Puder prasowany to kosmetyk uzupełniający, służy głównie do poprawienia makijażu, gdy skóra zaczyna się błyszczeć. Świetnie nadaje się do noszenia w torebce i wykonywania drobnych poprawek makijażu w ciągu dnia. Sprawia, że skóra zyskuje mniej naturalny, a bardziej kryjący efekt. Aby kosmetyk nie ścinał się na twarzy, przed jego nałożeniem należy przyłożyć do skóry chusteczkę, która wchłonie nadmiar sebum. Powinien być stosowany przez kobiety z błyszczącą cerą i mające problemy ze zmianami trądzikowymi. Pamiętajmy też, że pudru prasowanego nie rozcieramy na twarzy takim ruchem, jakim wcieramy krem, ale delikatnie wklepujemy.

Puder w kulkach, czy prasowany?

Puder w kulkach, czy prasowany?


Puder w kulkach składa się z kuleczek o różnych odcieniach, które wymieszane pędzlem tworzą na twarzy jednolity kolor, będący wypadkową tych zawartych w opakowaniu. Kuleczki są w różnych kolorach, wystarczy zamieszać je pędzlem. Kulki w tonacji różowej nadają skórze świeży wygląd, beżowe i brązowe sprawiają, że twarz wyda się opalona, natomiast te z drobinkami miki rozświetlą skórę.

Puder w kulkach przeznaczony jest do modelowania twarzy, można go stosować zamiast różu - najładniej wygląda aplikowany miejscowo. Puder ten nakładamy miękkim i dość dużym pędzlem, nanosząc go równomierną warstwą na całą twarz. Pudry w kulkach służą do wykończenia makijażu, często nakłada się je na sam koniec, szczególnie te korygujące, z zielonymi lub fioletowymi akcentami, które tuszują zaczerwienienia.

Wiolettammmm.jpg

Wioletta Wypijewska

Mistrzyni świata w makijażu profesjonalnym

Wizażysta i szkoleniowiec firmy KRYOLAN

Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 12.02.2014 (aktualizacja: 2014-02-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×