Rodzinnie i bezpiecznie nad morzem!

Ty i Twoja rodzina z niecierpliwością czekaliście na wakacyjny wyjazd nad morze. Walizki już spakowane, ulubione zabawki dzieciaków, bez których nigdzie się nie ruszacie, jakoś upchane pomiędzy ręcznikiem plażowym a kapeluszem. Możecie ruszać! Nie jesteś jednak pewna, czy kremy z filtrem, które spakowałaś, będą wystarczającą ochroną dla Ciebie i Twojego dziecka? A jadąc szukasz w głowie lub internecie ciekawych pomysłów na zajęcia na plaży? NIVEA ma dla Ciebie idealne rozwiązanie!

główne mk.jpg

Wczasy nad morzem to najlepszy pomysł na wakacje z rodziną. Nikogo nie trzeba przekonywać, jak zbawienne działanie na układ oddechowy ma obecny w morskim powietrzu jod, który szczególnie polecany jest dla chorujących na astmę i alergie wziewne, ale również osobom zdrowym, jako profilaktyka. Kąpiele morskie wzmacniają cały organizm, przede wszystkim wpływają korzystnie na mięśnie grzbietu i kręgosłup – przyda się to zarówno dorosłym, którzy całe dnie spędzają w pozycji siedzącej przed biurkiem, jak i dzieciom dźwigającym do szkoły ciężkie tornistry, spędzające wiele godzin w szkole i na odrabianiu zadań domowych. Spacer brzegiem morza to także wspaniałe SPA dla naszych stóp – piasek zadziała jak najlepszy peeling, jednocześnie masując nasze stopy. Ponadto ekspozycja na słońce zapewnia nam niezbędną dawkę witaminy D, której w naszej szerokości geograficznej szczególnie nam potrzeba.

Jednak przebywanie na plaży bez odpowiedniej ochrony może zaszkodzić naszej skórze – dlatego nie należy zapominać o ochronie przeciwsłonecznej. Często popełnianym błędem jest niedokładna aplikacja produktów do opalania, omijanie niektórych części ciała lub zbyt niska ochrona SPF.

By nasza rodzina była bezpieczna, NIVEA przygotowała specjalny program edukacyjny:Chcesz sprawdzić w kamerze UV, jak słońce widzi Ciebie i Twoją rodziną oraz czy zapewniasz im dostateczną ochronę? NIVEA postanowiła nam to ułatwić – przez całe lato, w każdy weekend na różnych plażach w Polsce możesz zobaczyć siebie i swoich najbliższych w świetle UV. A już teraz możesz zajrzeć na http://www.nivea.pl/Porady/ i przy pomocy specjalnego konfiguratora dobrać odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną NIVEA dla siebie i Twojej rodziny – pamiętaj, że moc filtra zależy nie tylko od naszej karnacji, ale też wieku, płci i typu skóry! Rzadko zdarza się, by cała rodzina korzystała z tego samego kremu, zwłaszcza jeśli mamy małe dziecko, a my jesteśmy opaleni i odporni na ekspozycję słoneczną.

Kiedy już dobierzesz odpowiedni filtr, musi pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim musisz pamiętać o ponownej reaplikacji filtrów nawet kilka razy podczas całodziennego pobytu na plaży. Dodatkowo głowę dziecka należy chronić kapeluszem, nie możemy zapominać też o okularach przeciwsłonecznych z filtrami UV minimum 400 SPF. Unikaj nadmiernej ekspozycji na słońce w godzinach 11-15 - zwłaszcza nasze pochiechy powinny wtedy przebywać w cieniu. Pamiętajmy też o nawadnianiu organizmu podczas plażowania, najlepiej wodą mineralną, ziołowymi herbatkami i sokami.

Świetny pomysł na zabawę!

Pobyt na plaży to czas, który chcemy spędzić razem, z całą rodziną. Jednak małe dzieci nie lubią opalać się bezczynnie, nie zawsze też mamy ochotę spędzać całe dnie w wodzie. NIVEA postanowiła zadbać nie tylko o naszą skórę, ale też więzi rodzinne – w każdy weekend na jednej z wybranych plaż w Polsce będzie można spędzić czas w Rodzinnej Strefie Zabaw NIVEA. Tam, pod okiem profesjonalistów będziemy mogli rodzinnie zatańczyć zumbę, poćwiczyć z instruktorem fitness, a także wziąć udział w rodzinnym torze przeszkód i konkursie na najładniejszą budowlę z piasku. Ponadto dla mniejszych uczestników NIVEA proponuje zabawy z animatorami i chustą klanzy oraz szaloną grę w twistera. Dla zwolenników spokojniejszej zabawy przygotowano Memo, a dla wszystkich – niezwykle przydatną naukę pierwszej pomocy. Uczestnicząc w zajęciach Rodzinnej Strefy Zabaw NIVEA mamy zaplanowany cały dzień – od 10 rano do 18, dzięki czemu nie musimy myśleć nad atrakcjami dla naszych milusińskich – NIVEA zrobiła to za nas.

Źródło/ Foto: materiały prasowe


Dodał(a): Joanna Andrzejewska , Poniedziałek 27.07.2015 (aktualizacja: 2015-07-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×