Róż dla cery naczynkowej

Masz cerę naczynkową i zastanawiasz się czy możesz sobie pozwolić na stosowanie różu do policzków? Koniecznie zapoznaj się z naszymi radami!

Róż dla cery naczynkowej

Róż dla cery naczynkowej


Dla osób z tzw. cerą naczyniową wystarczy zmiana temperatury lub pikantna potrawa aby na twarzy pojawiło się zaczerwienienie. To znak, że możesz mieć problem z pękającymi naczynkami, który dotyczy zarówno kobiet jaki też mężczyzn. Najczęściej jest to kwestia genetyczna i dotyczy osób o cienkiej, jasnej skórze ze skłonnością do podrażnień i zaczerwienień.

Zaczerwienienie i rumień stosunkowo łatwo jest ukryć pod odpowiednim makijażem. Przede wszystkim należy spróbować zatuszować wszelkie zaczerwienienia na twarzy. Pojedyncze naczynka powinniśmy maskować zielonym korektorem, a na resztę twarzy nałożyć kryjący podkład. Jeżeli problem jest większy, powinniśmy użyć bardziej kryjącego korektora lub podkładu, który nałożymy miejscowo tam, gdzie rumień jest wyjątkowo intensywny.

Zanim wybierzemy właściwy odcień różu, powinnyśmy skupić się na odnalezieniu kosmetyków, które pomogą nam zatuszować naturalne rumieńce. Oczywiście możemy je wykorzystać i uwydatniać w odpowiednich miejscach operując podkładem. Aby właściwie dobrać podkład, należy popatrzeć na szyję lub resztę ciała, a podkład wypróbować na linii żuchwy, która rzadko bywa objęta rumieniem.

Jeśli okaże się że jesteśmy ciepłym typem kolorystycznym, powinnyśmy wybierać róże o odrobinkę chłodniejszych tonach, wtedy uzyskamy zamierzony efekt o jaki nam chodzi. Chłodne dziewczyny mogą sięgać po odrobinę cieplejsze róże, a wybór odrobinę cieplejszego tonu ożywi naszą buzię.

Odcienie różu mogą być cieplejsze lub bardziej chłodne, ale łączy je jedna cecha: powinny być jasne. Róż na policzkach wygląda najlepiej kiedy jest dobrany do karnacji, koloru podkładu i pudru, a także do szminki.

Róże dla osób z cerą naczyniową nie powinny być za ciemne oraz zbyt intensywne. Policzki najlepiej podkreślać różem w odcieniach jasnego brązu i beżu, lepiej zaś unikać kolorów różowych i czerwonych, gdyż te podkreślą i wydobędą naturalny rumieniec. Trzymamy się także z dala od wszelkich róży w kolorach wiśniowych, ceglanych i malinowych. Pomarańczowe odcienie mogą także podkreślić wszelkie zaczerwienienia na twarzy.

Róże dla cery naczynkowej

Wioletta Wypijewska

Mistrzyni świata w makijażu profesjonalnym

Wizażysta i szkoleniowiec firmy KRYOLAN


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 12.11.2013 (aktualizacja: 2013-11-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×