Rzęsy podkręcone trwałą

Marzysz o idealnie podkręconych rzęsach o każdej porze dnia i nocy? Jest to możliwe dzięki zastosowaniu trwałej, co ma swoje plusy i minusy. Przedstawiamy informacje na temat tej metody.

Rzęsy podkręcone trwałą

Rzęsy podkręcone trwałą


Trwała rzęs to sposób na idealnie podkręcone rzęsy w każdym momencie. Jednak wszystko ma swoje zarówno plusy, jak i minusy i tak też jest w tym przypadku. Nie da się ukryć, że efekty zabiegu przynoszą nam duże odciążenie w codziennym makijażu, lecz warto najpierw zapoznać się z jego przebiegiem oraz negatywnymi skutkami, które może ze sobą nieść.

Proces tego zabiegu przypomina trwałą ondulację włosów. Najpierw nakładany jest płyn, który ma za zadanie zniszczenie dotychczasowej struktury włosa, po czym zostaje on zmyty, rzęsy nawija się na małe wałeczki, po czym aplikuje się na nie utrwalacz, dzięki któremu rzęsy mogą utrwalić sobie swój nowy kształt. Wynikiem są piękne, podkręcone i uniesione rzęsy. Efekt utrzymuje się ok. 2 - 3 miesięcy.

Przed zdecydowaniem się na trwałą musimy mieć na uwadze, że używane do zabiegu chemikalia mogą źle wpłynąć na nasze oczy, które należą do jednych z najbardziej delikatnych organów. Niebezpieczne mogą się okazać choćby opary z używanych środków, na co szczególnie powinny zwrócić uwagę osoby noszące soczewki kontaktowe.

Rzęsy podkręcone trwałą

Rzęsy podkręcone trwałą


Poza tym trwała mocno osłabia rzęsy, powodując ich wypadanie. Nie ma co ukrywać, że ten zabieg wykonywany na włosach na głowie mocno je niszczy, więc rzęsy z racji swojej dużo delikatniejszej struktury jeszcze mocniej odczują jego konsekwencje.

Zabieg ten jest praktycznie niemożliwy do samodzielnego wykonania, choć oczywiście niektórzy próbują. Warto jednak w tym celu udać się do sprawdzonego salonu kosmetycznego - najlepiej takiego, który ma potwierdzenie odpowiednich kursów.

Nie da się ukryć, że pomimo wyraźnych minusów, trwała na rzęsy mimo wszystko wydaje się kusząca i niektóre osoby naprawdę są zadowolone z jej rezultatów. Zdecydowałybyście się na ten zabieg? A może już jesteście osobami stale z niego korzystającymi?


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ThinkstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 05.12.2013 (aktualizacja: 2013-12-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×