Samodzielne farbowanie włosów w kilku krokach

Na pewno niejedna z Was samodzielnie farbuje włosy, lub do tego się przymierza. Zobaczcie, jak prawidłowo wykonać koloryzację.

Samodzielne farbowanie włosów w kilku krokach

Samodzielne farbowanie włosów w kilku krokach


Koloryzacja włosów różnie może się skończyć. Mniejszy odsetek nieudanych zabiegów jest wśród tych wykonywanych w salonach fryzjerskich, lecz nadal wiele z nas stawia na domowe farbowanie włosów. Zobaczcie, jak prawidłowo je wykonać.

Po pierwsze zapoznaj się z ulotką farby, którą zakupiłaś i postępuj zgodnie z informacjami w niej zawartymi. Przed wykonaniem koloryzacji skup się na wykonaniu testu alergicznego. Zapewne wiele z Was zastanawia się, jak przeprowadzić zdrowe farbowanie włosów. Wiadomo, że każda ingerencja w kolor włosów może je uszkodzić, lecz jeżeli zostanie zrobiona zgodnie z wytycznymi producenta, wzrasta jej bezpieczeństwo.

Przygotuj akcesoria, które będą Ci potrzebne: szklana miseczka, pędzelek, rękawiczki ochronne, pelerynka, która będzie chroniła ubrania przed zabrudzeniem.

W celu uniknięcia zamalowania skóry twarzy, pokryj ją tłustym kremem lub wazeliną - szczególnie czoło i miejsca przy linii włosów.

Koloryzację zawsze rozpoczynaj od nasady włosów. Najpierw dokładnie je rozczesz, zrób przedziałek na środku głowy, a potem każdą z części głowy podziel jeszcze na pół od środka od ucha aby mieć cztery równe części.

Samodzielne farbowanie włosów w kilku krokach

Samodzielne farbowanie włosów w kilku krokach


Jeżeli Twoje włosy już były malowane, farbę nałóż najpierw na odrosty, linię włosów nad czołem oraz miejsca przy uszach. Kolejno przejdź do malowania pozostałych partii włosów zaczynając od czoła, oddzielając pasmo po paśmie w kierunku karku. Następnie w ten sam sposób pomaluj przednią część głowy zaczynając od czubka w kierunku czoła. Jeżeli wykonujesz pierwsze farbowanie, wtedy postępuj tak samo, tylko farbę od razu nałóż na całą długość.

10 minut przed końcem czasu przeznaczonego na trzymanie farby na włosach (wg. instrukcji producenta), wymasuj skórę głowy aby mieszanka dokładnie pokryła włosy.

Po wskazanym na opakowaniu czasie dokładnie spłucz farbę, zastosuj szampon do włosów farbowanych, a potem odżywkę również do tego typu włosów.

Jesteście zwolenniczkami domowej koloryzacji włosów?

Zobaczcie także przegląd oryginalnych fryzur:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 31.07.2014 (aktualizacja: 2014-07-31)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Jakie farby stosujesz?
Dodano: 2017-08-07 22:52:21 Zgłoś nadużycie
Anonim
Od nie dawna zaczęłam farbować włosy i to samodzielne, dlatego zaczęłam od farb zmywalnych fajny efekt szkoda że tak szybko schodzą ale z drugiej strony jak coś nie wyjdzie łatwo schodzi:)
Dodano: 2017-07-23 20:28:50 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×