Sekrety farb do koloryzacji

Jakie farby do koloryzacji są najlepsze dla naszych włosów? Przeczytaj porady stylistki fryzur Olgi Sobocińskiej.

koloryzacja włosów


Trafne pytanie. Jest ono nagminnie zadawane przez moje klientki. Natomiast te panie, które po raz pierwszy korzystają z moich usług, już w momencie przekroczenia salonu pytają: "Jakich farb używacie?". "Oczywiście, że dobrych, przecież nie powinnam mówić, że złych" – odpowiadam.

W dzisiejszych czasach nie ma miejsca na złe produkty do koloryzacji. Pojawiają się tylko błędy w technologii.
Podstawową zasadą dobrej koloryzacji jest oddanie naszych włosów zaufanemu styliście. Koloryzacja w salonie kosztuje zdecydowanie więcej niż zakup farby w hipermarkecie. Nie bez powodu. Po pierwsze fryzjer zna zasady koloryzacji – potrafi mieszać farby w zależności od potrzeb, dobierać odpowiednie oksydanty, właściwie przygotuje włosy do koloryzacji i zastosuje produkt zakwaszający włos. Farba zakupiona w sklepie nie daje nam wiele możliwości. Dostajemy jeden kolor (zwykle pięknie nazwany w stylu: hebanowy powiew wiatru czy zmysłowy ogień ziemi), jeden oksydant i w połączeniu z brakiem naszej wiedzy technologicznej domowe farbowanie często można porównać do wybuchu bomby – pewne jest, że poczyni spustoszenia, pytanie tylko jak wielkie.

Drogie panie: kolor tak, ale tylko w salonie! Obecnie firmy prześcigają się w reklamowaniu produktów do koloryzacji. Mamy możliwość skorzystania z koloryzacji bez amoniaku, farb specjalnie stworzonych dla alergików, farb delikatnych, które powodują, że włosy wyglądają zdrowo i są optymalnie nawilżone.

O ile w trakcie koloryzacji na ciemne odcienie panie są raczej spokojne o jakość swoich włosów, o tyle w przypadku odcieni blond często pojawia się pytanie o to, czy włosy będą bardziej zniszczone. Faktycznie wydawać by się mogło, że koloryzacja rozjaśniająca negatywnie wpływa na jakość włosa. Ale odpowiednio i profesjonalnie dobrane produkty nie tylko nie zniszczą łuski włosa, ale nawet dostarczą niezbędnych kwasów i witamin, odbudowując powierzchnię łodygi włosa. Wizualnie natomiast włosy ciemne wyglądają "zdrowiej", dając odczucie blasku i rozświetlenia.

Często także w swojej pracy spotykam się z takimi sytuacjami, gdy panie kupują sobie profesjonalne farby do włosów i nadal efekt nie jest zadowalający. Cóż, nie jest łatwo posiąść wiedzę i doświadczenie fryzjerskie, gdy nie jest się praktykującym fryzjerem. Bardzo często mam telefony od załamanych klientek, nawet późnym wieczorem: "Pani Olgo, mam zielone włosy! Ratunku! Jutro mam ważną imprezę, niech pani coś zrobi!". Takie sytuacje to prawdziwe wyzwanie dla stylisty – nie ma rzeczy niemożliwych, zawsze więc wychodzimy z takiej sytuacji obronną ręką i wiem, że moja klientka nigdy więcej nie będzie sama eksperymentować z farbami. To jest chemia wymagająca dużej i fachowej wiedzy, popartej wieloletnim doświadczeniem i pasją.

Niech puentą będzie to: najlepsze farby dla włosów to takie, po zastosowaniu których nasze włosy wyglądają tak, jak sobie tego życzyłyśmy.

Olga Sobocińska

Ekspert MilionKobiet.pl: Olga Sobocińska
Główna Stylistka Fryzur KMS California w Polsce


Przeczytaj również:

Puszyste? Naturalnie! 

Zapleć sobie warkocz

Najmodniejsze fryzury sezonu


Dodał(a): Emilia Czaczkowska , Środa 18.01.2012 (aktualizacja: 2012-01-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
justys34
Cała prawda,lepiej nie eksperymentować samemu w domu .Włosy mogą tylko na tym ucierpieć.
Dodano: 2012-01-26 20:33:03 Zgłoś nadużycie
migotka
Zgadzam się, nie ma co na własną rekę farbowac włosów, ja już niestety to przerabiałam..
Dodano: 2012-01-18 14:55:48 Zgłoś nadużycie
emilka
Ciekawy artykuł, teraz inaczej będę postrzegać zabieg koloryzacji.
Dodano: 2012-01-18 13:38:22 Zgłoś nadużycie
Audrey
Piekny kolor włosów na zdjęciu, sama równiez zastanawiam się nad rudym kolorem, ale trochę boję się takiej zmiany, jestem brunetką:)
Dodano: 2012-01-18 09:42:42 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×