Skąd się bierze łysienie?

Zastanawiasz się, czy wczesne łysienie wśród kobiet jest dziedziczne? Skorzystaj z porad naszego eksperta.

Skąd się bierze łysienie?

Skąd się bierze łysienie?Wszystko zależy od przyczyny łysienia. Wczesne łysienie może mieć kilka przyczyn - mało zbilansowana i nieregularna dieta, stres, choroby skóry głowy, hormony, stany zapalne czy wreszcie genetyka. W przypadku, kiedy kobiety borykają się z tzw. łysieniem genetycznym, jest możliwość, że kolejne pokolenie, będzie miało podobny problem i odziedziczy tendencję do utraty włosów już nawet od młodego wieku (np. okresu dojrzewania).

Kliknij i poznaj sposoby na objętość twojej fryzury!


Pierwszym objawem łysienia dziedzicznego jest ścieńczenie włosów (struktura włosów się zmienia, stają się one cieńsze) oraz ich wypadanie. Dlaczego tak się dzieje? Przyczyną tego typu łysienia jest reakcja chemiczna dihydrotestosteronu (DHT) z genetycznie podatnymi, wrażliwymi na DHT mieszkami włosowymi. Zachodzący proces miniaturyzacji mieszków włosowych przyczynia się do powolnej utraty włosów.


Kliknij i poznaj modne fryzury ślubne na 2013 rok!

Przebieg łysienia dziedzicznego, to czy ujawni się ono już w młodym wieku, można wstępnie przewidywać patrząc na przebieg łysienia u swoich rodziców, dziadków itp. Oczywiście szereg innych czynników (dieta, stres, pielęgnacja, kuracje wzmacniające, choroby skóry głowy) może również ten proces przyspieszać lub opóźniać.ID galerii:598


iza4a.jpg

Ekspert MilionKobiet.pl
Izabela Szymczak, trycholog,
założycielka i właścicielka Kliniki Włosów Hair Lab

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ThinkstockDodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Wtorek 26.03.2013 (aktualizacja: 2013-03-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
runa
u młodych ludzi to genetycznie albo ze stresu
Dodano: 2013-03-26 13:17:04 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×