Skuteczne preparaty do włosów łamliwych

Twoje włosy są cienkie i łamliwe? Skorzystaj z naszych porad i dowiedz się, jakie produkty kosmetyczne będą dla nich najlepsze!

Skuteczne preparaty do włosów łamliwych

Skuteczne preparaty do włosów łamliwychCodzienne działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych (wiatr, słońce, suche powietrze, prostowanie włosów, ich niewłaściwe szczotkowanie) powoduje pewne ubytki składników budulcowych włosa, co może przyczynić się do problemów z łamliwością włosów. Składniki te, lipidy, proteiny, keratyna odpowiadają między innymi za wygląd włosów. Dlatego też, warto postawić na szampony, odzywki i maski o działaniu regenerującym.

Kliknij i poznaj modne fryzury ślubne na 2013 rok!

Składniki pozwalające na regenerację to np. proteiny, prowitamina B5, czy keratyna, a dokładniej hydrolizaty keratyny. Keratyna, czyli białko, jest głównym budulcem łodygi włosa, oraz wchodzi w skład zewnętrznej osłony włosa. Jej braki wpływają na zwiększoną wrażliwość włosów, większą podatność na szkodliwe czynniki zewnętrzne, co w konsekwencji przyczynia się do natury włosów łamliwych. Dlatego też, preparaty z hydrolizatami keratyny, pozwalają na ich trwałe wiązanie z łańcuchami keratynowymi włosa, uzupełniając braki keratyny, tam gdzie potrzeba.

Kliknij i poznaj sposoby na objętość twojej fryzury!

Natomiast pamiętajmy, że czasami preparaty nie pomogą w przypadku włosów łamliwych, gdyż łamliwość, kruchość włosów, mogą być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi, np. niedoczynnością tarczycy. Dlatego też, kiedy widzimy zmianę kondycji naszych włosów, z grubych, sprężystych, na łamliwe i suche, warto zgłosić się do specjalisty.

ID galerii:598


iza4a.jpg

Ekspert MilionKobiet.pl
Izabela Szymczak, trycholog,
założycielka i właścicielka Kliniki Włosów Hair Lab

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ThinkstockDodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Piątek 24.05.2013 (aktualizacja: 2013-05-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×