Sposoby na cienkie włosy

Mam bardzo cienie włosy, czy są jakieś sposoby, aby zaczęły mi rosnąć gęstsze włosy, czy raczej nie mam już na to żadnej szansy? Proszę o pomoc.

Sposoby na cienkie włosy

Sposoby na cienkie włosyNie ma sposobu po którym naturalnie, cienkie włosy zaczęłyby rosnąć grube - jest to czynnik uwarunkowany genetycznie nie ulegający zmianie. Jedyna możliwością jest "oszukiwanie" natury poprzez stosowanie zabiegów zwiększających wizualnie objętość, gęstość fryzury.

Dobrze jest stosować odżywki z keratyną (budulcem włosa), ponieważ wypełni ona ubytki we włosie, dzięki czemu będzie wydawał się grubszy i bardziej lśniący. Duże znaczenie ma również właściwa pielęgnacja włosów jak i umiejętność stylizacji włosów. Nie są one co prawda w stanie zmienić genetycznie wygenerowanej grubości włosa, ale wpływają na zewnętrzną strukturę włosów-łuski. Zewnętrzna warstwa łusek włosa chroni wewnętrzną warstwę włosa-korę.

W momencie, kiedy w nieodpowiedni sposób traktujemy włos przy użyciu np. prostownicy, suszarki, bez wcześniejszego potraktowania ich sprayem, kremem, chroniącym w włosy przed wysoką temperaturą, nieumyciem włosów po całym dniu traktowania ich lakierem, pastami modelującymi itp., włosy stają się jeszcze bardziej kruche i łamliwe. Wydaje nam się przez to, że włosy są jeszcze cieńsze-co jest efektem wyniszczonej struktury zewnętrznych łusek włosa. 


iza4a.jpg

Ekspert MilionKobiet.pl
Izabela Szymczak, trycholog,
założycielka i właścicielka Kliniki Włosów Hair Lab

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ThinkstockDodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Czwartek 05.09.2013 (aktualizacja: 2013-09-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×