Sprawdź, czy opalanie jest dla Ciebie

Któż z nas nie lubi promieni słonecznych? Poprawiają nasz nastrój, a dodatkowo dodają naszej skórze koloru. Jednak nie wszyscy mogą z niego korzystać do woli. Sprawdź, czy opalanie jest dla Ciebie.

Sprawdź czy opalanie jest dla Ciebie

Sprawdź, czy opalanie jest dla CiebieDla wielu osób opalenizna jest wyznacznikiem piękna, czy nawet lekkiego luksusu. Jednak nie każda osoba może bezkarnie korzystać z walorów słońca. Istnieją tzw. grupy ryzyka, dla których działanie promieni słonecznych może być groźne.

Jeżeli na waszym ciele są zmiany w postaci pieprzyków, znamion należy zachować szczególną ostrożność podczas opalania. Pamiętajcie też o sprawdzaniu ich wyglądu oraz kontrolach u lekarza.

Jeżeli jesteście posiadaczkami skóry tłustej, opalanie również może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego, gdyż po przesuszeniu słonecznym skóra produkuje jeszcze więcej łojotoku, a co za tym idzie, oprócz błyszczenia mogą pojawić się także np. pryszcze.

Opalanie nie jest wskazane także dla osób, które przyjmują leki np. na cukrzycę, depresję, antybiotyki, obniżające ciśnienie krwi, czy antykoncepcję hormonalną bowiem mogą być oni narażeni na poparzenia słoneczne.

Powinnyśmy uważać z opalaniem jeżeli korzystałyśmy np. z zabiegów peelingujących, ponieważ nasza skóra jest delikatna i skłonna do podrażnień.

Pamiętajmy, że najbardziej niebezpieczną porą dnia na opalanie są godz. od 11 do 15!Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: ThinkstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 16.08.2013 (aktualizacja: 2013-08-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Nicki88
Jeżeli o opalenie chodzi, możliwości w tym zakresie mamy dzisiaj naprawdę dużo. Przy czym zanim jeszcze wybierzemy jakąś konkretną opcję dla siebie, czy to urlop w tropikach, czy też solarium, warto zapoznać się z artykułami dostępnymi na http://opalanie.com.pl/ . Dzięki temu bowiem w przyszłości nie będziemy musieli się obawiać, o to, że nasza skóra ucierpi, nabierając nieco ciemniejszego odcienia.
Dodano: 2017-10-06 17:24:35 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×