Sprawdźcie, do czego możecie wykorzystać szczoteczkę po maskarze

Wyrzucacie tusz zaraz po jego zużyciu? Zostawcie szczoteczkę, która może się okazać przydatna. Sprawdźcie do czego.

tusz do rzęs

Jak wiadomo, maskarę powinno się wymieniać najrzadziej co 3-4 miesiące, ponieważ nie dość, że tusz gęstnieje, tworzy grudki i osypuje się, to jeszcze jest siedzibą całej masy bakterii. Jednak po dokładnym umyciu szczoteczki po maskarze, możemy ją jeszcze użyć do czegoś zupełnie innego.

1. Szczególnie zimą usta są narażone na przesuszanie. Wtedy też naskórek się łuszczy i nie wyglądamy korzystanie. Poza tym wargi często przy tym bolą. Doskonałym rozwiązaniem jest aplikacja ponadczasowej wazeliny. Aby przy okazji zetrzeć martwy naskórek, nanieście ją na szczoteczkę maskary i potrzyjcie usta. Efekt będzie natychmiastowy. Usta będą gładkie, nawilżone i gotowe na aplikację szminki.

2. Do malowania brwi używacie cieni? Do ich nakładania również doskonale sprawdzi się szczoteczka po maskarze, która dodatkowo rozczesze włoski.3. Samodzielnie farbujecie włosy? Zazwyczaj dużym problemem okazuje się malowanie pejsów, czy włosów u ich nasady w okolicach czoła, ponieważ najłatwiej o zabrudzenie farbą. W tym przypadku także przyda się szczoteczka po maskarze, którą należy zamoczyć w farbie i przeczesać nią włosy.

4. Tworząc gładką fryzurę irytują was odstające włoski? Szczoteczkę spryskajcie lakierem do włosów i przeczeszcie nią wystające kosmyki.

5. Marzycie o idealnie długich i gęstych rzęsach? W ich pielęgnacji doskonale sprawdzą się domowe odżywki do rzęs (przepisy znajdziecie tutaj: Domowe odżywki do rzęs), do których aplikacji również przyda się szczoteczka po maskarze.

Znacie jeszcze inne zastosowania szczoteczki po maskarze?Zobaczcie nasze 3 ulubione mascary:


Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 19.02.2015 (aktualizacja: 2015-02-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×